Pilot olmak isteyenlere duyurulur!

Kurulacak Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde; Ankara, İstanbul ve İzmir'deki pilotaj bölümlerinde lisans düzeyinde pilotluk eğitimi verilecek. Üniversite ayrıca mezunlarına iş bulmayı da garanti edecek.

Pilot olmak isteyenlere duyurulur!
Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, Türkiye'nin havacılık ve uzay alanında ihtiyaç duyduğu personeli sağlayacak üniversitenin kurulması yönünde önemli bir adımın atıldığını ifade etti.        

TBMM Genel Kurulunda ''Türk Hava Kurumu Üniversitesi'' adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmasına yönelik maddenin görüşülerek onaylandığını anımsatan Yıldırım, yasanın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanması halinde Ankara'da üniversitenin kurulacağını kaydetti.        

Üniversite bünyesinde, Havacılık-Uzay Bilimleri, Mühendislik, İşletme, Hava Ulaştırma Fakülteleri ile Havacılık-Uzay Bilimeri, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler enstitülerinin faaliyet göstereceğini belirten Yıldırım, üniversitenin Ankara'nın yanı sıra İzmir'de de kampüsünün bulunacağını, havacılık meslek yüksekokullarına da ev sahipliği yapacağını ifade etti.    


MEZUNLARA İŞ GARANTİSİ
Üniversitenin, mezunlarına iş garantisi sağlayacağını belirten Yıldırım, şunları söyledi:

''Havacılık ve uzay alanında yükseköğretim hizmeti verecek üniversitede, Uzay Mühendisliği, Havayolu İşletmeciliği, Havaalanı İşletmeciliği, Hava Trafik Yönetimi, Mekatronik Mühendisliği, Havacılık Elektroniği ve Kabin Hizmetleri konularında eğitimler verilecek. Üniversitenin ayrıca Ankara, İstanbul ve İzmir'de bulunacak pilotaj bölümlerinde lisans düzeyinde pilotluk eğitimi verilecek. Bu eğitime ek olarak farklı bölümlerden mezun olmuş ancak pilotluk mesleğine hevesli öğrencilere yüksek lisans programları uygulanacak.''Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER