Şefler Ek Derste Yürütmeyi Durdurmayı Kaybetti

Şefler Ek Derste yürütmenin durdurulmasıve işlemin iptali için açtıkları davada yürütmeyi durdurmayı kaybettiler

Şefler Ek Derste Yürütmeyi Durdurmayı Kaybetti
Şef unvanı ile görev yapan davacılar, 23.1.2009 günlü, 27119 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair 24.11.2008 günlü, 2008/14575 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı'nın 4 üncü maddesiyle 16.12.2006 günlü, 26378 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 1.12.2006 günlü, 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararına eklenen Ek 1. Maddede yer alan "İl milli eğitim müdür yardımcısı, ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerine haftada 10 saat, ilköğretim müfettişi ve ilköğretim müfettiş yardımcılarına ise haftada 5 saat daha ek ders ücreti ödenir." şeklindeki hükmün; "Şef" unvanını kapsamadığından, eksik düzenlendiğinden bahisle iptalini ve yürütmenin durdurulması için açtıkları davada yürütmeyi durdurmayı kaybettiler.

İşte danıştay kararı;


Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz yavuzcan
yavuz yavuzcan - 10 yıl Önce

Vah vah çok üzüldüm bu şeflere haftada 40 saat versen onuda az bulurlar.

Tuncay Kellegöz
Tuncay Kellegöz - 10 yıl Önce

Verilmeyen bir ders üzerinden para almak yerine MEB'de yöneticilere ek tazminat vs.. belirli bir ücret verilse ve bu emekliliğe yansısa daha mantıklı olur ve de sanırım kimse bu duruma itiraz etmez.

emir can
emir can - 10 yıl Önce

2010 ocaktan önce Şube Md.leri ile aynı ek göstergeli ve ek ödeme alan 1.2. derece Ayniyat Saymanları içinde acilen bir düzenleme yapılarak kazanılmış hak ihlaline son verilmelidir.Maliye Bakanlığında direkt şube müdürüne atanırlar taşrada şef denilerek bakanlıkça büyük bir ayrımcılık yapılmıştır. Ama şb.Md. atanır demekle eşdeğer bir kadro olduğu teyit edilmektedir.Yeniden bir düzenleme şarttır.Taşınır Yönetmeliği ile işlevsiz hale getrilen bu kadrolar "ayni mali ve nakti sorumluluk" taşıyan bir hizmeti yapmaktadırlar.Üniversitelerde,görevde yükselme de,"Şb müdürü atanabilir"dan da öte Şef olacaklar listesine bile sokulmaması bilgisizlik yada hizmet verenleri aşalayıcı bir madde bir an evvel düzeltilmelidir.Bakanlar Kurulunda yeni bir düzenleme yapılabilir.1.2.Ayniyat Saymanları için,ek gösterge ve ek ödemesi iyileştirilerek "Taşınır Uzmanı" Ayniyat ambar memurlarınadahiç bir getirisi olmayan hatta kefalet götürüsü olan Taşınır Kayıt Kontrol Yetkilis denme yerine "Taşınır İşletmeni kadrosu" tahsis edilebilir.Bu kamu malını kayıt kontrol altına almak, korunmasını sağlayarak israfı önlemek gibi önemli hizmeti yapanlar..çalıştıkları kuruma değil.Bölgenin mülki amirliğinde bir masaya bağlanmalı.şikayetler eğitimler bu masada n yapılmalı.sık sık denetimlerle mal israfı önlenecek,bu kaynaklada çalışana hakkı verilecektir.selam ve saygılar..

metin can
metin can - 10 yıl Önce

yavuz yavuzcan seni tanıyorum daha çok üzüleceksin şimdi. Not:Bir şef

Hasan DEMİREL
Hasan DEMİREL - 10 yıl Önce

Ek Ders için çok çırhındık ama kimse aldırmadı,Ne Meb.Bakanı Nede Maliye Bakanı,Çünki adamların keyfi yerinde bizim gibi yonga ile kaşınmıyorlarki,bizi hesa bile kattıkları yok,ama mevlada bir gün onların hesabını çok çabuk görür.Hakkımı hela etmiyorum.Yazıklar olsun,başka ne demeliki,Yaktılar bizi allahda onları yaksın inşaallah,saygılarımla

SIRADAKİ HABER