Tarihi okulda utanç görüntüleri! Atatürk posterini delik deşik ettiler

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nin yatakhanesinde bir grup öğrenci Atatürk posterine kesici aletle saldırdı.

Tarihi okulda utanç görüntüleri! Atatürk posterini delik deşik ettiler

Türkiye’nin en köklü liselerinden birisi olan Kabataş Erkek Lisesi’nde bir grup öğrencinin Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ederek posterine zarar verdiği görüntüler ortaya çıktı.

Okulun yatakhanesinde öğrencilerden M.B. elindeki kesici alet ile “Sol vs Atatürk” dedikten sonra Atatürk posterine zarar vermeye başlıyor. Elindeki postere art arda darbeler indirirken yanındaki arkadaşlarından M.A.U’nun da kahkahalar attığı görülen videoda “Zaten çocuğu da yok, acımıyorum. En az 3 çocuk” dedikten sonra küfrettiği duyuluyor.

OdaTV’nin haberine göre, söz konusu öğrenciler hakkında disiplin soruşturması başlatılmadı. Olayın Okul Müdür Vekili Muharrem Bayrak ve Baş Müdür Yardımcısı Ayşe Bozdağ tarafından kapatıldığı öne sürüldü.

Kabataş Erkek Lisesi’ne geçen eylül ayında müdür vekili olarak atanan Muharrem Bayrak’ın daha önce Milli Eğitim İlçe Şube Müdürlüğü’ndeyken Kabataş Lisesi’nde düzenlenen bir törende İzmir Marşı çalınınca töreni terk ettiği öğrenildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezunu olan okul müdür vekili Bayram’ın, mezun olduktan hemen sonra Amerika’ya gittiği ve 2015 yılından önceki sosyal medya hesaplarından paylaşımlarının silindiği de belirtildi. 

ANNE VE BABASI BAKIN KİM ÇIKTI

Öte yandan, olayı gerçekleştiren çocuklardan birinin anne ve babasının Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bulunduğu ortaya çıktı. Olayı yapan çocuğun, Samsun'da MEB Şube Müdürü Doğan Biçicioğlu'nun oğlu olduğu, yine annesinin de MEB'de Şube Müdürü Serpil Biçicioğlu olduğu öğrenildi.

İLAHİYATÇI KILIÇ’TAN TEPKİ

Öte yandan İlahiyatçı Cemil Kılıç görüntülere sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıç, “İstanbul Kabataş Lisesi yatakhanesinde birkaç öğrencinin Atatürk posterini delik deşik ettikleri görüntüleri odatv’de izledim. O gençleri o hale getiren herkesin Allah belasını versin. Allah’ın laneti üzerlerine olsun. Allah Kahhar adıyla kahreylesin. Alçaklık, şerefsizlik bu!” diye yazdı.

Kaynak: Tele1 /  Yeniçağ 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 00:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER