TOPLUMSAL HAFIZADA YGS İZLERİ

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Eğitimci Enver Demir'in basın açıklaması

TOPLUMSAL HAFIZADA  YGS  İZLERİ
Hayatlarının ilk ciddi sınavında “şifre”, “şaibe”, “usulsüzlük” ve “adam kayırma” deyimleri ile tanışan 1.7 milyon genç beyin, ilerde bu ülkenin çeşitli kademelerinde yer alacak. Kimi, parlamenter olup bizi temsil edecek, kimi avukat olup haklarımızı savunacak, kimi doktor olup dertlerimize deva olmaya çalışacak. Kim bilir belki de içlerinden bazıları, birçok insanı yakından ilgilendiren sınavlar hazırlayıp, yapacaklar. “Şaibe” kavramıyla tanıştırdığımız bir nesilden yarın işte böyle önemli görevler bekleyeceğiz toplum olarak. Dürüst ve adil olmalarını isteyeceğiz. 
            Devletin üst düzey yöneticileri, ÖSYM Başkanının kendilerini tatmin etmesiyle yetinmeyip, sınava giren adayların kafasındaki soru işaretlerini gidermeye çalışsa, ya da sırf akıllardaki soru işaretleri yüzünden bile sınavı iptal etse, yani yaklaşan seçimlerden korkmayıp, siyasi değil sağduyulu karar almayı başarabilseler, bir nesle şaibeyi değil, dürüstlüğü öğretecektik belki de. Ama yine olmadı. Yine günlük siyasi kaygılar, geleceğimize gölge düşürdü.  Ve ortaya Başbakanın deyimi ile “ucube” bir sınav sonucu çıktı. Şimdi kazananlar şifreci, kaybedenlerin hakkı yendi. Hayatlarının baharında güven duygusundan yoksun bir nesil geliyor şimdi
            Sınav sonuçları açıklandı. Muhtemelen, savcılık soruşturmasından da tatmin edici bir sonuç çıkmayacak. Yoksa;  sınavın açıklanmasına müsaade edilmezdi. Peki, ya genç beyinlere adeta kazınan bu şaibe şüphesini nasıl yok edeceğiz. Ya da onların yönettiği ülkede gençlerin başına neler gelecek!
                                                          
    Enver DEMİR
    Eğitimci

   
MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı                                                                                                                             
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 10 yıl Önce

Bu işler hep sonuçsuz kalıyor.İşin kötü yanı gençlerin kafasında kurumlara güvensizlik imajının yerleşmesi.

SIRADAKİ HABER