Trabzon Üniversitesinde Yarıyıl Sınavları Tarihi Belli Oldu

Rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, yaptığı yazılı açıklamada, 23 Mart'tarihinden itibaren devam ettirdikleri uzaktan eğitim ile ders verme sürecinin 22 Mayıs Cuma günü sona ereceğini belirtti.

Trabzon Üniversitesinde Yarıyıl Sınavları Tarihi Belli Oldu

YÖK'ün 11 Mayıs'tarihinde aldığı karar gereği, 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılına ait tüm sınavların dijital imkanlar kullanılarak yada uzaktan eğitim yöntemiyle yapılacağını anımsatan Aşıkkutlu, öğrencilere şöyle seslendi:

Üniversitemizce alınan bu kararlar, Kovid-19 küresel salgın döneminde sizlerin, ailelerinizin, arkadaşlarınızın ve toplumun tüm bireylerinin sağlığını korumayı, devletimizin ilgili kurum ve kuruluşları tarafından salgına karşı verilen mücadeleyi desteklemeyi ve salgının yayılmasına sebep olacak her türlü hareketlilik ve riskleri en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Bu zamanda sizlere nitelikli eğitim ve öğretim hizmetleri sunmak için tüm imkanlarıyla faydalı olmaya çalışan üniversitemizin ilgili birimlerini ve değerli öğretim elemanlarımızı dikkatle takip ediniz ve bu konularda sadece üniversitemizin kurumsal iletişim kanallarından Rektörlüğümüzce yapılan açıklamaları dikkate alınız.

Yapılan Açıklamada, bahar yarıyılı yıl/yarıyıl sonu sınavları 8-20 Haziran'da, bütünleme sınavları 6-11 Temmuz'da, mezuniyet sınavları ise 16-17 Temmuz'da yapılacağı söylendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER