Tüm Eğitim Öğretim Kurumlarında Uzaktan Eğitime Geçiş 29 Nisan'da Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00’dan itibaren uzaktan eğitime başlanacağını, dönem sınavlarının, 17 Mayıs 2021 sonrasına ertelendiğini bildirdi.

Tüm Eğitim Öğretim Kurumlarında Uzaktan Eğitime Geçiş 29 Nisan'da Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda, resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021'e kadar yüz yüze eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildiği belirtildi.

Açıklamada, "Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19.00'dan itibaren başlayacaktır. Okullarda 3 Mayıs sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir." ifadesine yer verildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ek ders
Ek ders - 3 yıl Önce

ek derslerle ilgili bir müdür kafasına göre öğretmenlerin ekderslerini kesiyor......
2.3. ve 4. sınıfların ingilizce derslerinin olduğu saatte sınıf öğretmenlerinin ekderslerini kesiyor.... uzaktan eğitim sürecinde.... gerekçe olarak : "şu anda idari görev veremiyorum" diyor. okul açıkken de idari görev yoktu zaten. ... amaç öğretmenin ekdersini kesmek.........haksız..........hukuksuz................... müdürün kendisi de okula pek uğramıyor zaten............

SIRADAKİ HABER