Veliden çirkin hareket: Okul müdürüne saldırdı

İstanbul'un Ümraniye ilçesindeki bir ortaokulda kavga eden iki öğrenciden birinin annesi ve anneannesi okula gelerek diğer öğrenciyi görmek istedi. Okul yönetimi izin vermeyince öfkeli veliler, okul müdürü Mısra Kardeşler'i darp etti.

Veliden çirkin hareket: Okul müdürüne saldırdı

İstanbul Ümraniye'de 3 Ocak Pazartesi günü bir ortaokulda 12 yaşlarında 2 erkek öğrenci kavga etti.

DHA'nın haberine göre, kavga eden öğrencilerden birinin velisi olan N.Ç., okul müdürü Mısra Kardeşler'in yanına konuşmak için geldi. Çocuğuyla kavga eden öğrenciyi görmek isteyen veli, olumsuz cevap alınca öfkelendi. Veli okuldan ayrıldıktan bir süre sonra annesi Z.Y. ile birlikte tekrar müdirenin odasına girdi.

Anneanne Z.Y., Mısra Kardeşler'i önce vurarak yere düşürüp yerde tekmelemeye başladı. Öfkeli anneanneyi odada bulunan diğer kişiler sakinleştirmeye çalıştı. Koltuğa oturtulan anneanne, müdür Mısır Kardeşler'e küfür ve tehditler savurdu. Daha sonra anne N.Ç. de okul müdiresi Mısra Kardeşler'i saçından tutarak kafasını defalarca masaya vurdu.

SERBEST BIRAKILDI

Olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede okula gelen polis ekipleri, anne ve anneanneyi gözaltına aldı. Müdire Mısra Kardeşler, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi gören Kardeşler, 3 gün iş göremez raporu aldı. Adliyeye sevk edilen anne ve anneanne ise çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Okul müdiresi Mısra Kardeşler'in darp edilmesinin ardından anneanne Z.Y.'nin odada sinir krizi geçirdiği ve Kardeşler'e küfür ve tehditler savurduğu anlar diğer veliler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER