YKS'ye Girecek Öğrencileri İlgilendiriyor! Açık Olacak

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin 30 Mayıs Cumartesi saat 10.00 ile 17.00 saatler arasında açık bulundurulacağı bildirildi.

YKS'ye Girecek Öğrencileri İlgilendiriyor! Açık Olacak

Yapılan Açıklamada şunlar söylendi:

Sokağa çıkma yasağı olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileriyle birlikte ana, baba, veli ya da vasisi, T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak şartıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belgeyle saat 10.00 ile 17.00 saatler arasında sokağa çıkabilecekler.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedelleri, PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi 'https:// ivd.gib.gov.tr' adresinden yatırılması ve son 6 ayda çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il ya da ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER