YÖK'ten Vakıf Üniversiteleri Tıp Fakültesi Kurmalarına Dair Yasal Düzenlemeye Teşekkür

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle hazırlanarak, Meclis'te kabul edilen vakıf üniversiteleri tıp fakültesi kurmalarına dair yasal düzenlemeden dolayı teşekkürlerini bildirdi.

YÖK'ten Vakıf Üniversiteleri Tıp Fakültesi Kurmalarına Dair Yasal Düzenlemeye Teşekkür

Prof. Dr. Saraç, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, tıp eğitiminde ihmalin müsamahayla karşılanmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara yol açacağını söyledi.

Öğrencilerin gerekli ve yeterli tıp eğitimi alabilmeleri için teorik dersler dışında, uygulamalı eğitim de alarak sağlık hizmeti sunmaları gerektiğini söyleyen Prof. Dr Saraç, tıp fakültesi bulunan vakıf üniversiteleri kendi hastanelerine sahip olmasının tıp eğitimi açısından niteliği artırıcı önemli etkileri olacağı, bazı aksamaları ortadan kaldıracağı gerekçesiyle dün Meclis tarafından önemli bir kanuni düzenleme yapıldı.

Tıp eğitimi açısından çok önemli olan bu yasal düzenlemeyle vakıf üniversiteleri tıp fakültesi kurabilmeleri için kedilerine ait hastane olma şartı getirildiğini belirten Prof. Dr Saraç, şunları söyledi:

"Eğitim ve öğretimin niteliğine ve kalitesine devamlı dikkat çeken Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile hazırlanan, iktidar muhalefet değerli milletvekillerin desteğiyle Meclisimizde kabul edilen yasal düzenlemeden dolayı müteşekkir olduğumuzu ifade etmek isteriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER