YÖK'ten Yeni Karar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter'üzerinden yapmış olduğu açıklamada, Yükseköğretimden Endüstriye Nitelikli İnsan Gücü Projesi kapsamında, bazı lisans programlarında 7 dönem, ön lisans programlarında ise 3 dönem dersliklerde, 1 dönem de ilgili sektörün işletmelerinde verilmek üzere uygulamalı eğitim modelin gerçekleştirildiğini hatırlattı.

YÖK'ten Yeni Karar

Bu sene bahar döneminde, salgın sebebiyle örgün eğitime ara verilerek uzaktan eğitime geçildiğini söyleyen Saraç, diğer taraftan bir çok işletmenin faaliyetlerine ara vererek, esnek yada kısmi zamanlı çalışmaya başladığı, dolayısıyla işletmelerde uygulamalı eğitime devam etme imkanı kalmadığını belirtti.

Yükseköğretim kurumlarında, "7+1" ve "3+1" eğitim modelin uygulandığı programlarda, öğrencilerin 5-6 hafta süreyle işletmelerde uygulamalı eğitim aldıklarını söyleyen Saraç, şunları söyledi:

2019 ve 2020 yılı bahar dönemi için öğrencilerin eksik kalan uygulama eğitimi ve süresinin, uzaktan öğretim yöntemiyle ders, ödev, proje, uygulama dosyası benzeri etkinlikler yada yaz öğretimi şeklinde yükseköğretim kurumları tarafından tamamlatılabilmesine karar verilmiştir.

Yekta Saraç, YÖK olarak, küresel salgın döneminde, yükseköğretimin bütün imkanlarını kullanarak, eş zamanlı farklı uygulamaları devreye sokmaya ve mümkün olduğunca en az mağduriyet ile bu süreci yönetmeye çalıştıklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER