Ziraat ve Gıda Mühendisleri Tarım Bakanlığı'na KPSS'yle giremiyor!

Ziraat ve Gıda Mühendisleri Tarım Bakanlığı’na KPSS’yle girmeye çalışıyor ancak engeller çok...

Ziraat ve Gıda Mühendisleri Tarım Bakanlığı'na KPSS'yle giremiyor!

İşte o elektronik posta;

 

Bilindiği gibi kpss sınavında atamalar yapılırken branşlarda belli bir sıralama olmakta her meslek kendi içinde puanına göre sıralanmaktadır atama yapıldıkça yukardan aşağıya doğru sıra gerilemekte sıralamada aşağıda olan arkadaşlara zamanla sıra gelebilmektedir fakat TARIM BAKANLIĞINDA çalışan bir kısım sözleşmeli personel hatta bu personelin bir kısmı da kısa süre önce atandığı halde tekrar tercihte bulunmakta ve hem o kadroya yerleşecek arkadaşın hakkını yemekte hem de kendisinin o kadroya bakanlık tarafından ataması yapılmamaktadır. Aynı zamanda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinde (*) ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümleri sözleşmeli personel tarafından dikkate alınmamaktadır. TARIM BAKANLIĞINDA sözleşmeli olupta tercih yapabilmeleri için 3 istisna vardır;

 

1-Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan

 

2- Unvan değişikliği yapacak olanlar

 

3- Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan veya niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak nakli yapılamayanlar.

 

Bu istisnalar dışında olanların ÖSYM’DEN TERCİH YAPMALARI ENGELLENMESİ GEREKMEKTEDİR. HATTA BU DURUMDA OLANLARIN TARIM BAKANLIĞI İÇİNDE SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ, TERCİH İŞLEMİNE GEREK DUYULMAMALIDIR VE TARIM BAKANLIĞININ BÜTÜN SÖZLEŞMELİ PERSONELİ TERCİH YAPMASI; BAKANLIĞIN ÖSYM’YE TC KİMLİK NUMARALARINI VERMESİYLE ÖSYM TARAFINDAN ENGELLENMELİDİR. BU YAPILMADIĞI TAKDİRDE BAKANLIĞIN HEM İHTİYAÇ DUYDUĞU PERSONELİ BULMASI ZORLAŞACAK, YANİ KADROLAR BOŞ KALACAK HEM DE O KADROLARA İHTİYAÇ DUYAN VE ONCA EMEK HARCAYAN İNSANLAR(Gıda Mühendisi, Ziraat Mühendisi ve Veteriner) İŞSİZ KALACAKTIR BU KONU ÜZERİNDE HASASİYETLE DURMANIZI RİCA EDİYORUM.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER