Zirve yapan vakalar sonrası yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Türkiye'de Omicron varyantının da etkisiyle vakalar 74 bini aşarak salgının başından bu yana en yüksek seviyeyi gördü. Yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceğine ilişkin ise Milli Eğitim Bakanı Özer'den açıklama geldi: Yüz yüze eğitime devam. Kovid dolayısıyla kapalı olan hiçbir okulumuz bulunmamakta.

Zirve yapan vakalar sonrası yüz yüze eğitim devam edecek mi?

Koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle Türkiye'de vaka sayıları rekor kırdı. Dün açıklanan 74 bin 266 vaka, salgının başından bu yana görülen en yüksek günlük vaka olarak kayıtlara geçti. Vakalar hızla artarken eğitimin nasıl devam edeceği ise öğrenci, veli ve öğretmenlerin gündemindeki yerini koruyor.

Bahçelievler Anadolu Lisesi'nin açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, burada kritik açıklamalarda bulundu.

'YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDİYOR'

Yüz yüze eğitime devam edeceklerini belirten Bakan Özer, "Bugün itibariyle tüm sınıfları Kovid-19'dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz yok" diyerek şu sözleri kaydetti:

"Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması. En az bir doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 94'lere geldi. En az iki doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 89'lara geldi. Aşı olmayıp hastalığı geçirip bağışıklık kazanan öğretmenlerimizin oranı da yüzde 5 civarında. En az iki dozu aşı olmuş bir şekilde antikorunu üretmiş öğretmen oranımız yüzde 94 civarında. En az 3 doz aşı olmuş öğretmen oranımız yüzde 45'lere geldi. Almanya, İngiltere, Fransa gibi yüz yüze eğitime devam eden ülkelerdeki öğretmenlerin aşılanma oranından daha yüksek aşılanma oranına sahibiz." 

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER