Bakan Canikli: “40 milyon kişinin turist olarak ziyaret ettiği bir ülkenin ekonomisini çökertemezsiniz”

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “40 milyon kişinin turist olarak ziyaret ettiği bir ülkenin ekonomisini çökertemezsiniz.

Bakan Canikli: “40 milyon kişinin turist olarak ziyaret ettiği bir ülkenin ekonomisini çökertemezsiniz”

Çok güçlü bir üretimin yapıldığı bir ekonomiyi çökertmek mümkün değil. Her yıl 1 milyon yeni iş imkanı çıkaran bir ekonomiye siz zarar veremezsiniz, kalıcı şekilde zarar veremezsiniz bunu herkes biliyor. Onun için bütün milletimizin içi rahat olsun, bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacak.” dedi.

Giresun Atatürk Meydanı’nda Giresun Valiliği tarafından düzenlenen halk iftarı programında, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, sınır boylarında vatanı savunan, vatan için nöbet tutan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tüm mensuplarına ve tüm güvenlik güçlerine selam gönderdi. İstanbul’dan aday gösterilmesinin hiçbir zaman Giresun’dan ayrıldığını göstermediğini belirten Canikli, “Elbette bu süre içerisinde hem demokrasimizin hukuk sistemini kesintiye uğratmak isteyen birçok teşebbüs oldu, hem de ekonomideki dengeleri bozarak bu ülkeyi güçsüzleştirmek için birçok çabalar gerçekleştirildi, adımlar atıldı, hain bir takım teşebbüslerde bulunuldu. Bunların hamt olsun hiçbir tanesi başarılı olamadı. Hepsi milletimiz tarafından ve milletimizin emanetini yürüten Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki bu kadro tarafından, bu milletin emanetine yapılan saldırıların hepsi Allah’ın izniyle def edildi, hepsi bertaraf edildi” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin ekonomik dengelerini bozmaya yönelik bir takım adımlar atıldığını belirten Canikli, "Boşuna uğraşmayın, birincisi 2005 yılında olmak üzere bugüne kadar sayısız ekonomimize yönelik olarak saldırılarla karşı karşıya kaldık. Bundan daha ağır tablolarla özellikle biz 15 Temmuz hain darbe girişiminin hemen akabinde yine ekonomik dengeleri bozmayı hedefleyen, özellikle yine döviz piyasasındaki dengeleri bozmayı hedefleyen bir takım içeriden ve dışarıdan saldırılarla karşı karşıya kaldık. Biz onların hepsini etkisiz hale getirdik Allah’ın izniyle, milletimizin duasıyla ve milletimizle birlikte. Bundan sonra da aynısı olacak başaramayacaklar” dedi.

İftar programına Bakan Canikli’nin yanı sıra Milletvekiller Sabri Öztürk, Cemal Öztürk, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ve protokol üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER