Bakan Selçuk'tan Yardım Açıklaması: O Tutar 400 TL'ye Çıkarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı ile Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı'nda alınan artış kararlarına dair yazılı açıklama yaptı.

Bakan Selçuk'tan Yardım Açıklaması: O Tutar 400 TL'ye Çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tensibiyle Muhtaç Asker Ailesi Yardım Programı'nda aylık ödeme miktarının yüzde 45,45 artışla 275 liradan 400 liraya çıkarıldığını söyleyen Selçuk, Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme miktarının da yüzde 50 artırılarak 100 liradan 150 liraya yükseltildi.

Bakan Selçuk, her iki yardım programın ödemelerin de 24 ile 28 Nisan'da yapılacağını belirtti.

Programların içeriğine dair olarak Selçuk, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Yardım Programından askere gitmiş yada gidecek olan kişinin, yoksulluk riski ile karşı karşıya olan, eşi, anne veya babası faydalanıyor.

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programından da askere gitmiş yada gidecek olan kişinin, ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen, 18 yaşından küçük çocukları yararlanıyor.

2,6 milyon öğrenciye yapılan yardım da artırıldı

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, ailelere, çocuklarını okula göndermeleri şartıyla her ay verilen Şartlı Eğitim Yardımı (ŞEY) ile öksüz ve yetim yardımları kapsamındaki ödemelerde de artışa gidildiğini açıklamıştı.

Selçuk, bu desteklerle alakalı, İlköğretim ile ortaöğretime devam eden 2,6 milyon kız ve erkek çocuklarımıza yaptığımız aylık Şartlı Eğitim Yardımlarını yüzde 10 ile yüzde 30 arasında artırdık.

İhtiyaç sahibi öksüz ve yetimlerimize yaptığımız yardımlarımızı 100 liradan 150 liraya çıkardık bilgisini paylaşmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER