Bakan Şimşek: Acil önceliğimiz güvenilir bir program tasarlamak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek "Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır. Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağız. Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var" dedi.

Bakan Şimşek: Acil önceliğimiz güvenilir bir program tasarlamak

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yeni dönemde acil önceliğin güçlü bir ekip ve güvenilir bir program olduğunun altını çizerek, refah düzeyi yüksek bir Türkiye yaratmak için şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirliğin artacağını kaydetti.

Şimşek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“KURALLARA DAYALI POLİTİKA OLUŞTURMA TAAHHÜDÜMÜZÜ TEYİT EDİYORUZ”

Yeni ekonomi modeline ilişkin de ayrıntı veren Şimşek şu ifadeleri kullandı:

“Beş yıllık bir aradan sonra, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yemin ederek ayrı bir onur ve ayrıcalığa sahip oldum. Bu sıfatla halkımıza hizmet etme sorumluluğunu bana emanet eden Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a minnettarım.

Daha müreffeh ve dirençli bir Türkiye yaratmak için yol gösterici ilkelerimiz şeffaflık, tutarlılık, hesap verebilirlik ve öngörülebilirlik olacaktır.

Yerel ve uluslararası zorluklar arasında yol alırken, öngörülebilirliği artırmak için kurallara dayalı politika oluşturma taahhüdümüzü teyit ediyoruz.

Kısa yollar veya hızlı düzeltmeler olmasa da, deneyimimizin, bilgimizin ve özverimizin önümüzdeki potansiyel engellerin üstesinden gelmemize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Acil önceliğimiz, ekibimizi güçlendirmek ve güvenilir bir program tasarlamaktır.”

“BİRAZ SABIR VE ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR”

Mehmet Şimşek, Twitter hesabından Türkçe olarak yaptığı paylaşımda da vatandaşlara ‘sabır’ mesajı verdi. Şimşek şunları belirtti:

“Bugün TBMM Genel Kurulu'nda yemin ederek görevimize başlamış bulunmaktayız, Allah utandırmasın. Hükümetimizin üstesindesinden gelemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Plan ve program dahilinde, belirlediğimiz ilkeler çerçevesinde emin adımlarla çıktığımız bu yolda hedeflerimize inşallah herkesin desteğini alarak ulaşacağız. Ancak biraz sabır ve zamana ihtiyacımız var.

Bu çerçevede sevgili vatandaşlarımızdan özellikle bir istirhamım var; uygulama ve politikalarımıza ilişkin lütfen benden duymadığınız hiçbir habere ve dolaşıma sokulan hiçbir dedikoduya itibar etmeyiniz. Saygılarımla…”

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER