Çalışan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin net tarihi belli oldu

Çalışan emeklilere tek seferlik verilecek olan 5 bin liralık ikramiye ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte ayrıntılar...

Çalışan emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyenin net tarihi belli oldu

Milyonlarca emekli, bir defa yapılacak olan 5 bin TL'lik ikramiye ödemesiyle ilgili gelişmeleri takip ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında yaptığı açıklamada 5 bin liralık emekli ikramiyesinin çalışan emeklilere de verileceğini duyurmuştu.

4 MİLYON 700 BİN EMEKLİ MAAŞ ALACAK

AKP Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri'de yaptığı esnaf gezisi programında 5 bin liralık emekli ikramiyesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Elitaş, "4 milyon 700 bin kişiye yakın 5 bin liralık yüzüncü yıl anısına verilen bir kerelik ikramiyeyi de Cumhurbaşkanı'mız herkese müjdeledi. Esnafımıza, tarım sektörüyle uğraşan çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

NET TARİH BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İstanbul Kongre Merkezi'nde yaptığı konuşmasında 15 milyon 120 bin emekliye 5 bin liralık ödeme yapılacağını belirtti.

Bir defa yapılacak olan 5 bin liralık ikramiyeye ilişkin tarih veren Erdoğan, şunları söyledi:

Açıkçası emeklilerimizin bir kısmının dışarıda bırakılması şahsen bizim de içimize sinmeyen, bizim de hakkaniyetli bulmadığımız bir durumdu. Dahası bunun çiftçi ve esnaf emeklilerimizin içinde yer aldığı diğer emeklilerimizde bir gönül kırgınlığına sebep olduğunu üzüntüyle müşahede ettik.

NET TARİH BELLİ OLDU

Pazartesi günkü kabine toplantımızda Çalışma ve Maliye Bakanlarımıza gerekli düzenleme ve düzeltmelerin süratle yapılması talimatını verdim. Bakanlarımız hazırlıklarını bugün itibarıyla tamamladılar. İnşallah önümüzdeki hafta ilgili kanun teklifini Meclisimize sunacağız. İlk düzenlemeden yararlanamayan çiftçi ve Bağkur'lu esnaf emeklilerimiz başta olmak üzere 4 milyon 689 bin emeklimizin de tek seferlik 5 bin lira ödeme imkânından faydalanmalarını sağlayacağız. Böylece 15 milyon 120 bin emeklimizin tamamına bir defaya mahsus 5 bin liralık ödeme gerçekleştirmiş olacağız.

GünBoyu Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER