Ekonomik kriz, Bosch'un Bursa'daki fabrikasını kapattırdı

Beyaz eşya devi Bosch, Bursa'daki fabrikasını geçici süreyle kapatacağını duyurdu. Yıllık izin kullanmayan işçiler zorunlu izin yaparken, izni bulunmayan çalışanlar ise zorunlu eğitime katılacak.

Ekonomik kriz, Bosch'un Bursa'daki fabrikasını kapattırdı

Bursa'da binlerce çalışanı bulunan Almanya merkezli Bosch fabrikası üretime ara verecek. 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında faaliyetlerin durdurulacağı fabrika, konuyla ilgili işçileri bilgilendirdi.

Fabrikadan işçilere yapılan bilgilendirmede şöyle denildi:

Tüm dünyada etkisini gösteren hammadde sıkıntısı, enerji kısıtlamaları ve lojistik problemleri müşterilerimizi de etkilemekte ve araç taleplerinde dalgalanmalara neden olmaktadır.

Son dönemde fabrikamızda da buna paralel sipariş miktarında düşüşler ve iptaller gözlemlenmektedir.

Bu nedenler ile gerileyen müşteri taleplerini dengelemek için fabrikamızda 27-30 Ekim 2022 tarihleri arasında üretim duruşları planlanmıştır.

Detaylı üretim planına bağlı olarak bazı ürünler üretim durdurma kararından etkilenmeyecektir. Yöneticileriniz ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır.

27-30 Ekim 2022 döneminde saat ücretli çalışanlarımız varsa 2022 ve öncesine ait yıllık izinlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayan çalışanlarımız için zorunlu eğitimler düzenlenecektir.

Aylık ücretli çalışanlarımız, mevcut yıllık izin günlerini kullanacaklar, yıllık izni olmayanlar esnek izin kullanacaklardır.

Esnek bakiyenin eksi 40 saati aşması durumunda maaş kesintisi yapılmayacaktır. Aylık ücretli çalışanlarımız için evden çalışma modeli uygulanmayacaktır.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER