Elektriğe yeni zam yolda!

Döviz kurundaki dalgalanma yansıyacak: Elektriğe yeni zam yolda!

Elektriğe yeni zam yolda!

Elektriğe son gelen yüzde 25 zammın açıklandığı gün 16,37 lira olan doların 12 günde 17,12 TL’ye yükselmesini hatırlatan Enerji uzmanı Çağada Kırım, kurdaki dalgalanmanın bir kez daha elektriğe yansıyacağını belirtti. Kırım, "Tekrar bir zam yaparak farkı kapatacaklar" diye konuştu.

Döviz kurundaki artışlar nedeniyle elektriğe yeni bir zammın daha yapılması bekleniyor. Enerji uzmanı Çağada Kırım, Temmuz ve Ağustos aylarına dikkat çekerek "Tekrar bir zam yaparak farkı kapatacaklar" dedi.

Cumhuriyet’ten Ali Can Polat’ın haberine göre, Elektrik tedarikçisi karşılaştırma sitesi Encazip.com kurucusu Çağada Kırım, son gelen yüzde 25’lik zammın duyurulduğu gün 16.37 TL olan dolar kurunun aradan geçen 12 günde yüzde 4 değer kazanarak 17.12 TL’ye çıktığını hatırlattı.

Temmuz veya ağustos başında yeni zam beklediklerini duyuran Kırım, mesken abonelerinin şu anda elektriği yüzde 51 sübvansiyonlu şekilde ucuza kullandıklarını hatırlatarak, “Şu an maliyet 3.59 kuruş ama meskene 2.4 kuruştan veriliyor. Temmuz başında maliyet kurdan dolayı 4.79’a çıkacak. Yani mesken aboneleri maliyetten yüzde 100 daha ucuza kullanıyor olacak. Bu nedenle tekrar bir zam yaparak bu farkı kapatacaklar” dedi.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER