Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı muhtaç ailelere elektrik fatura desteği PTT üzerinden önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor. 

Elektrik Fatura Desteği PTT Üzerinden Başlıyor

Bu destekten faydalanmak isteyen muhtaç aile hanelerine elektrik fatura desteği hangi şartlarda ve ne şekilde ödeme yapılacağı açıklandı.

Elektrik desteği faydalanacak aileler düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların aylık 150 kilovatsaate kadar elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenleme detay olarak verilmiştir.

Hangi şekilde ödeme bu ailelerin eline geçecek. Düzenli yardım alan hak sahipleri, PTT'ye geçerli kimlik belgesi ve mesken elektrik faturası ibraz ederek söz konusu yardımdan faydalanacak.

Açıklanan duruma göre Hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik fatura desteği planlanıyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili çalışmaların bitirilmesi bekleniyor. Çünkü ilgili bakanlığın bir program ve düzenleme yapması gerekiyor.

Dağılımın nasıl olacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı açıklayacak. 2,5 milyon hane, 10 milyon vatandaş bundan yararlanacak

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER