Emekli Maaş Farkları ne Zaman Yatacak? İşte, Emekli Zammı Ödeme Tarihi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, memur emeklilerin maaş farkları bugün itibarıyla ödenmeye başlandığını bildirdi.

Emekli Maaş Farkları ne Zaman Yatacak? İşte, Emekli Zammı Ödeme Tarihi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, memur emeklilerine aylık farklarının bugün ödenmeye başlandığını, SSK emeklilerine 26 Ocak'tarihine kadar, Bağ-Kur emeklilerine ise 25 ile 28 Ocak tarihler arasında ödeneceğini bildirdi.

Bakan Selçuk, yapmış olduğu yazılı açıklamada, emeklilere yeni seneye birlikte oluşan aylık farklarını ödemeye başladıklarını belirterek, Emekli Sandığı (memur) emeklilerimizin aylık farklarını bugün itibarıyla ödemeye başlandık.

4a (SSK) emeklilerine farklarını 26 Ocak'tarihine kadar, 4b (Bağ-Kur) emeklilerine ise 25 ile 28 Ocak'tarihler arasında ödeyeceğiz. Bu kapsamda, 2 milyon 274 bin 975 kişiye, toplam 500 milyon 288 bin 542 lira 74 kuruş maaş farkı yatırılacak.

Emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Selçuk, konuşmasına şöyle devam etti:

Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize yapılacak ek ödemelerinin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER