Emekli Promosyonları İle İlgili Önemli Karar

Türkiye Bankalar Birliği, promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran'a kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarları hesaplarına yatırılmasına karar verildi.

Emekli Promosyonları İle İlgili Önemli Karar

Türkiye Bankalar Birliğinden yapılan açıklamada, Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesinin taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapıldığı belirtildi.

Onayın bankalar tarafından şube dışı kanallardan ATM, internet/mobil bankacılık, SMS, Müşteri İletişim Merkezi alınabildiği bildirilen açıklamada, emeklilerin yoğunlukla banka şubelerini ziyaret yaparak onay verdikleri görüldüğü söylendi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek için promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarları hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir.

Diğer taraftan maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emekliler promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER