Leröy Türkiye İzmit Bölgesinde Daha Fazla Kadın İstihdam Edecek

Türkiye’nin önde gelen deniz ürünleri şirketlerinden Leröy Türkiye, yeni yatırımlarında istihdam etmek üzere işçi alımı yapacağını açıkladı.

Leröy Türkiye İzmit Bölgesinde Daha Fazla Kadın İstihdam Edecek

Şirket İzmit Kartepe eteklerindeki Suadiye mevkiinde bulunan fabrikasındaki ilave yatırımlarla genişleyen üretim tesisleri için yeni personel alımı yaparken, kadın adaylara öncelik tanıyacak. Fabrikada çalışanların yüzde ellisinin kadınlardan oluşması, çevredeki diğer kurumlara örnek teşkil ediyor. Deniz ürünleri sektöründe ürün işleme sürecinde kadınların çok daha becerikli ve yetenekli olması nedeniyle şirket, kadın çalışanları öncelikli olarak tercih ediyor.

Fabrika çalışanları ve aileleri için düzenledikleri iftar yemeğinde konuşan Leröy Türkiye Fabrika Müdürü Mutlu Bilen, yeni işe alımlarda kadınların istihdamı konusunda pozitif ayrımcılık yapacaklarını söyledi. Genel Müdür Ümit Güvenç ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan İzek’in de yer aldığı iftar sofrasında tüm çalışanlar ve aileleri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirten Fabrika Müdürü Bilen, “Şirket olarak, deniz ürünleri sektöründe var olan pastayı paylaşmanın ötesinde yenilikçi ve katma değerli ürünler geliştirerek pazarı büyütmeye çabalıyoruz” dedi.

Dünya standartlarında üretim yapılan fabrikada her işçi mesleki eğitim konusunda genel hijyen eğitiminden, ürün hazırlamasına, sertifika eğitimlerinden, sistem eğitimlerine kadar, tüm teknik eğitimleri alıyor. Makine operatörleri ise kullandıkları makineler için ayrıca sertifikalı eğitimden geçiyor. Çalışanlar ve fabrika ekipmanları uluslararası denetim kurumları tarafından periyodik olarak denetleniyor. İşçilerin çalışma koşulları, yaşam standartları sosyal uygunluk denetimleriyle geliştiriliyor Çalışanlara sunduğu sağlık sigortası gibi yan haklar ve modern çalışma ortamı Leröy Türkiye’nin bölgedeki işçiler tarafından tercih edilmesinde etkili rol oynuyor.

Leröy, çalışanları ve ailelerinin yanı sıra İzmit ve çevresindeki tedarikçi, nakliyeci ve teknik servis sağlayıcı şirketlerle ile işbirliği içinde İzmit bölgesinin ekonomisine katkıda bulunuyor. Yabancı heyetlerin bölgeyi ziyaretlerinde, ülkedeki deniz ürünleri sektörünün kurumsal yüzünün tanıtımına da ev sahipliği yapıyor.

Leröy Türkiye Hakkında:

1899 yılında Norveç’te kurulan ve 2005 yılından beri Türkiye’deki tüketicilere de lezzetli çözümler sunan Leröy, dünyanın en büyük ikinci Atlantik somonu üreticisi ve Norveç’in en büyük su ürünleri ihracatçısı. Her gün dünyanın 70 farklı ülkesinde 3,5 milyon kişi Leröy tarafından üretilen deniz ürünlerini tüketiyor. Şirketin İzmit Kartepe eteklerinde balık işleme tesisleri bulunuyor. www.leroy.com.tr

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER