Merkez Bankası'ndan Bir Hamle Daha! İki Katına Çıkarıldı

Merkez Bankası, TCMB bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası’nda gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitleri 13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verildiğini açıkladı.

Merkez Bankası'ndan Bir Hamle Daha! İki Katına Çıkarıldı

Merkez Bankasından yapılan açıklamada, 13 Ağustos 2018 tarihli Finansal Piyasalara Dair Basın Duyurusu ile Merkez Bankası tarafından gün içi ve gecelik vadedeki hazır imkanlar çerçevesinde bankalara ihtiyaç duydukları tüm likiditenin sağlanacağının duyurulduğu hatırlatılarak, Yapılan değerlendirmeler neticesinde, 29 Ağustos 2018 tarihinden itibaren, TCMB bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası’nda gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitlerinin 13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verilmiştir.  

TCMB, bankalararası para piyasası limitlerine dair yaptığı basın duyurusunda gecelik işlemlerde borç limitlerinin 13 Ağustos öncesinin iki katına çıkarıldığını bildirdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMBbankalararası para piyasası limitlerine dair basın duyurusu yaptı.

Yapılan Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Bankamızın 13 Ağustos 2018 tarihli Finansal Piyasalara Dair Basın Duyurusu ile Merkez Bankası tarafından gün içi ve gecelik vadedeki hazır imkânlar çerçevesinde bankalara ihtiyaç duydukları tüm likiditenin sağlanacağı duyurulmuştu.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde, 29 Ağustos 2018 tarihinden itibaren, TCMB bünyesinde faaliyette bulunan Bankalararası Para Piyasası’nda gecelik vadedeki işlemler için bankaların borç alabilme limitlerinin 13 Ağustos 2018 öncesi limitlerin iki katı olarak uygulanmaya başlanmasına karar verilmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2018, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER