Nebati: Ekonomimize güven perçinlenecek

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi mayıs ayında yüzde 1,4 arttı. Artışa ilişkin paylaşım yapan Nebati, seçim gündemindeki belirsizliğin ortadan kalkmasıyla birlikte ilerleyen günlerde ekonomiye güvenin perçinleneceğini, yatırımın, üretimin ve tüketimin kuvvetlenerek artacağını söyledi.

Nebati: Ekonomimize güven perçinlenecek

TÜİK, bir önceki aya göre mayıs ayında ekonomik güven endeksinin yüzde 1,4 artarak 103,7 değer aldığını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de söz konusu veriyi sosyal medya hesabından değerlendirdi. 1,4 artışı 1,5 olarak kaydeden Bakan Nebati, artışın son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını söyleyerek ilerleyen süreçte ekonomiye olan güvenin artacağını ifade etti.

'YATIRIM, ÜRETİM, TÜKETİM KUVVETLENECEK'

Nebati, paylaşımında şunları kaydetti:

Tüketici ve üreticinin ekonomiye duyduğu güveni birlikte ölçen Ekonomik Güven Endeksi Mayıs ayında bir önceki aya göre 1,5 puan artarak 103,7 olmuş ve son 20 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

Milletvekili seçimlerinin tamamlanmış olması ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimiz tarafından bir kez daha seçilmesiyle birlikte, seçim gündeminin getirdiği belirsizlik algısı da geride kalmıştır. Böylece, önümüzdeki dönemde ekonomimize duyulan güvenin perçinlenmesini; yatırımın, üretimin ve tüketimin kuvvetlenerek artmasını bekliyoruz. 

KARAR GAZETESİ 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER