TOKİ’den Beklenen Büyük Müjde! Cuma Günü Başlıyor

TOKİ Başkanı Turan, borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine bu sene ikincisini yapacakları yüzde 24 indirim kampanyası Cuma günü başlıyor.

TOKİ’den Beklenen Büyük Müjde! Cuma Günü Başlıyor

Turan, borcunu erken ödeyip tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep üzerine geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası yapıldığını söyledi. 

Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 sene için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verildi.

Her sene yapılan indirim kampanyasında borcunu peşin ödeyen vatandaşlar için yüzde 20 indirim uyguladıklarını söyleyen Turan,

Cuma günü başlayacak olan kampanyada indirim oranını yüzde 24`e çıkardıklarını belirtti.

Son başvuru 19 Ekim

Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Eylül-18 Ekim tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek,

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını muhakkak yapması gerekir.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması kesinlikle mümkün olmayacak.

Esnek ödeme ile yüzde 24 indirim

Bu sene ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını söyleyen Turan, “Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ`ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini söyleyen Turan, Kampanyamızdan satışları 2017 sene Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 sene Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.

Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir.

Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını söyleyen Turan, "Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde oluyor, tatilde oluyor.

Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz.

Kampanyadan 192 bin konut ve iş yeri alıcısının yararlanacağını belirten Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de söyledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER