Turizmcilerde Erken Rezervasyon Sevinci: Çok Yoğun Talep Var

Turizm sektörü, erken rezervasyonda yaşanan hareketlilikle bu sene yeni bir rekorun sinyalini vermekte.

Turizmcilerde Erken Rezervasyon Sevinci: Çok Yoğun Talep Var

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Gencer, yapmış olduğu açıklamada, turizm sektörü olarak yeni seneye hızlı girdiklerini söyledi.

Ara tatilde kültür turlarına ve termal otellere yoğun ilgi olduğunu belirten Gencer, şu anda kayak merkezlerinde boş yer kalmadığını söyledi.

Yaz sezonuna dair değerlendirmelerde bulunan Gencer, şöyle konuştu:

Erken rezervasyon kampanyamız kasım ayının sonunda başladı. Şu anda erken rezervasyonda 3'üncü dönemdeyiz. Yine indirimler devam etmekte. Çok yoğun talep var.

Geçen sezon tatil yapanların yüzde 40'ı erken rezervasyondan faydalanmıştı. Bu sezon da aynı oran olacak gibi. Burada amacımız yerli turistin de ucuz tatil yapabilmesini sağlamaktı, bunu da başardık.

Erken rezervasyondan 2 milyon kişi faydalandı

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu da yüzde 50 indirim ve 9 taksit imkanının sunulduğu erken rezervasyon kampanyasının artık oturmaya başladığını söyledi.

Müşterinin buna alışmasıyla talebin de hızla arttığını söyleyen Polatoğlu, Yılbaşına kadar 2 milyon kişi erken rezervasyondan faydalandı ve eldeki stoklarımızın yüzde 65'ini yılbaşına kadar çıkardık. Bu rakamda yurt içi otel alanlar, yurt için kültür turları satın alanlar ve yurt dışı erken rezervasyon yaptıranlar dahil.

Tüketiciye "ucuz otel" uyarısı

Otel fiyatlarına geçen seneye göre sadece enflasyon oranında zam yapıldığını dile getiren Polatoğlu, tatil zamanı yaklaştıkça indirimlerin azalacağı için tüketicilere bir an önce istedikleri turu satın almaları tavsiyesinde bulundu.

Yerli turistin bu sene de Antalya, Alanya, Bodrum, Çeşme gibi geleneksel tatil merkezlerini tercih yaptığını söyleyen Polatoğlu, Fiyatı ucuz diye internet acentelerinden tur almasınlar. Birçoğu kaçak acente. TURSAB üyesi seyahat acentesi olmasında fayda var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER