Türkşeker duyurdu: Şekere büyük zam

Son zamanlarda fahiş zamlanan gıda ürünleri vatandaşın belini bükmüşken bir zam kararı da şeker için geldi. Türkşeker, şeker fiyatlarına yüzde 37-67 oranlarında zam yaptı.

Türkşeker duyurdu: Şekere büyük zam

Artan enflasyonla beraber hayat pahalılığı gitgide artarken, çeşitli ürünlere gelen zam haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Türkşeker, şeker fiyatlarına yüzde 37-67 oranlarında zam yaptığını açıkladı. Kurum, 27 Haziran itibarıyla bazı discount marketler ve Tarım Kredi için 390 TL'den verdiği 50 kilogramlık kristal şekerin fabrika satış fiyatına yüzde 67 zam yaparak 650 TL'ye çıkardı.

Bloomberg'ten İrfan Donat'ın haberine göre; Türkşeker, diğer müşterileri için ise yine 50 kilogramlık şeker çuval fiyatını 500 TL'den 750 TL'ye yükselterek yüzde 36.4 zam yaptı.

27 HAZİRAN'DAN İTİBAREN GEÇERLİ

Türkşeker'den yapılan açıklamada, "50 kilogramlık polipropilen torbada ambalajlı kristal şekerin fabrika çıkış satış fiyatı, halkımızın market raflarından kristal şekere uygun fiyata erişimini teminen 27.06.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkşeker Tarım ve Gıda Sanayi A.Ş. ve Tarım Kredi Birlik A.Ş. için KDV hariç 13 TL/kg, diğer tüm müşterilerimiz için KDV hariç 15 TL/kg olarak yeniden belirlenmiştir" denildi.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER