Vatandaşlara Uyarı! Tarih Uzamayacak, Taksit Yapılmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş, İmar Barışı için başvurular 8 Haziran'da başladığını söyleyerek, "Aradan geçen zamanda İmar Barışı'na yapılan başvuru sayısı 1 milyon 300 bini buldu.

Vatandaşlara Uyarı! Tarih Uzamayacak, Taksit Yapılmayacak

TARİH UZATILMAYACAK, TAKSİT OLMAYACAK

Demirtaş, İmar Barışı'nda tarihin uzatılmayacağını ve taksit olmayacağını belirterek, "Zaten ödemeler yıl sonuna kadar yapılabilecek. 31 Aralık'a kadar daha 6 ay var.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) iş birliğinde, İTO'nun Eminönü'ndeki merkez binasında "İmar Barışı Paneli" düzenlendi.

13 MİLYON KONUTTA İMAR SORUNU

GYODER Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Gürsel Öngören moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde konuşan Demirtaş, herkesin, bulunduğu bölgede, binasında, konutunda mutlaka bir problem yaşadığını söyleyerek, Türkiye genelinde 26 milyon konuttan en az 13 milyonunda imar sorunu bulunduğunun hep konuşulduğunu anlattı.

Bu sorunu gidermek için birtakım düzenlemeler yaparken ve bunların sunumlarını Bakanlar Kurulu'nda gerçekleştirirken Başbakan Binali Yıldırım'ın bu konuda bir çalışma yapılması talimatı verdiğini dile getiren Demirtaş, tüm sorunları kapsayacak bir kanunlar manzumesi oluşturduklarını, meclisin tatile girmesi sebebiyle bu maddeleri düzenleme haline getirdiklerini açıkladı.

İMAR BARIŞI'NDAN GELEN PARA KENTSEL DÖNÜŞÜME

Demirtaş, İmar Barışı sayesinde hem vatandaşın binasıyla ilgili yasal kovuşturmaların ortadan kalktığını ve tapusunun kendisine verildiğini kaydederek, "Aynı zamanda oradan elde edilen gelirle o binalar arasında sıkıntılı varsa onların dönüştürülmesiyle alakalı bir imkan sunuyoruz. 

İmar Barışı'ndan elde edilen gelirin kentsel dönüşümde kullanılabileceğini aktaran Demirtaş, böylelikle kentsel dönüşümü sağlayacak finansın ortaya çıkarılabileceğini bildirdi.

Kaynak : Posta

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 21:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER