Yenisi Geliyor: Binlerce Kişi Rahat Nefes Alacak

Ticaret Bakanlığı reel sektöre sağlanan nefes kredisinde üçüncü uygulama için çalışmalar başlandı. Bankalarla yapılan görüşmeler çerçevesinde KOBİ'lere düşük faizli kredi imkanı sunulacak.

Yenisi Geliyor: Binlerce Kişi Rahat Nefes Alacak

Ticaret Bakanlığı, piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda ekonomiye destek vermek için son dönemde verilen destek ve alınan önlemlere bir yenisini daha ekledi. Bakanlık tarafından yapılan basın açıklamasında Nefes Kredisi'nde 3. faza geçileceği ve düşük faizli kredi şartlarının yakında açıklanacağını duyurdu.

Ticaret Bakanlığından yapılan basın açıklaması ise şöyle:

Bakanlığımız son dönemde kur artışı ve diğer gelişmelerden, reel sektör temsilcilerimizi korumak için TOBB, oda ve borsalar ile Nefes Kredisi'nde üçüncü faza geçilmesi için çalışma başlatmıştır.

İlk olarak 2016 senesinde uygulamaya konulan Nefes Kredisi'nde piyasaya 5 milyar TL, 2018 başında 7.5 milyar TL düşük faizli kredi imkanı sunulmuştur.

Açıklanan mali politika ve tedbirlere paralel olarak Nefes Kredisi'nde üçüncü faz kısa zaman içerisinde başlatılacaktır.

TOBB, oda ve borsalara yapılacak kaynak aktarımı ile kamu ve özel bankalarla güç birliğinde KOBİ'lere düşük faizli kredi sağlanacaktır.

Yeni dönemde Nefes Kredisi'nde yer alacak bankalar ile müzakereler başlatılmış olup projede yer alacak bankalar ve kredi şartları bu müzakereler sonunda belli olacaktır.

Bakanlığımız, elindeki tüm amaçları hızlı, etkili ve verimli bir şekilde kullanarak ülke ekonomisine ve reel sektöre destek olmaya devam edecektir.

Kaynak: HABER7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER