Yüzde 20 İndirim Geliyor

Başkan Erdoğan`ın talimatlarıyla ülkede genel piyasada yüzde 10 indirim kampanyasına Adana`daki kasap esnafı da destek verdi. 

Yüzde 20 İndirim Geliyor

Adana Kasaplar Tavuk Balık Eti Şarkütericiler Odası, yönetim kurulu kararıyla il ve ilçeleri kapsayacak şekilde odaya kayıtlı tüm kasaplarda, et fiyatlarına yüzde 10 indirim yaptı. Kasapların da desteğiyle et fiyatları, yüzde 20 oranda düştü.

Kemiksiz et 55 lira, kemikli et 45 lira olduğu kasaplarda artık yeni fiyatlar, kemikli et 35 lira, kemiksiz et ise 45 lira olarak vatandaşa sunuldu.

Adana Kasaplar Tavuk Balık Eti Şarkütericiler Odası Başkanı Saruhan Yağmur, fiyatların marketlerdeki fiyatların yarısına kadar indiğini belirterek, Tavuklarda yaşanan indirimden sonra kasaplarımız da indirim yapmak istediklerini bize iletti. 

Biz de esnafımızın bu isteğine yönetim kurulu olarak olumlu baktık. Hem devletimizin yanında olmak hem de vatandaşlarımızın ucuz ve sağlıklı et yiyebilmesi için böyle bir indirime gittik. 

Daha evel kemiksiz et 55 lira, kemikli et 45 liraydı. İndirimlerle birlikte etin şimdiki fiyatı kemikli et 35 lira, kemiksiz et 45 lira.

Market zincirlerindeki et fiyatları fahiş oranda tutulduğunu ve bu fiyatların mutlaka denetlenmesi gerektiğini söyleyen Yağmur, "Marketler koyun ve büyükbaş olmadığı bahaneleriyle 70-75 liraya kemiksiz et satıyor. Eğer Tarım ve Orman Bakanlığı bize denetleme yetki verirse bunun önüne geçer, et ihraç eder hale geliriz.

Sadece Adana`da bin 200`e yakın han var ve bu hanlarda 700-800 bin adet koyun olduğunu düşünüyoruz. Yani ithal ete gerek yok. İthal edilen etler Adana`ya gelse dahi ben kasabıma sattırmam.

Kasap esnafı olan Mehmet Halit Erkek ise Başkan Erdoğan`a genel piyasada yapılan yüzde 10 indirim kampanyası için teşekkür ederek, "Beklentimiz et fiyatlarının daha da düşeceği yönünde. İnşallah daha da düşer, milletimiz de artık et yiyebilir. Besicimiz elindeki malı stok etmezse dışarıdan ithal ete de ihtiyacımız olmaz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER