Ziraat Bankasının Ödeyeceği Borçlara Uygulanacak Faiz Miktarları Belli Oldu

Ziraat Bankası tarafından konuya yönelik olarak yapılan açıklamada, borçların ödenmesi konusundaki düzenlemeden yararlananlara uygulanacak faizlere yer verildi. 

Ziraat Bankasının Ödeyeceği Borçlara Uygulanacak Faiz Miktarları Belli Oldu

Yapılan açıklamada 60 aya kadar borçların yapılandırma sürecine dahil edilebileceği ifade edildi.

Ziraat Bankası yaptığı açıklamada" Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile bireysel müşterilerimize Bankamızdaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulmaktadır. 

Söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesi amaçlanmaktadır. 

Birleştiren İhtiyaç Kredisi, kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 

31 Aralık 2018 tarihi itibariyle nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER