Ağrı'nın ardından bir il daha! Zincir marketlerin kapısına teker teker kilit

Çankırı'da yapılan denetimlerde 2 market şubesi, evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı

Ağrı'nın ardından bir il daha! Zincir marketlerin kapısına teker teker kilit

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin zincir marketleri hedef göstermesinin ardından zincir marketlere denetim devam ediyor. Çankırı'da yapılan denetimlerde 2 market şubesi, evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı. Ağrı'da da 5 market kapatılmıştı. Zincir market tartışmalarına katılan BBP lideri Destici de "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı" demişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Başkanı Devlet Bahçeli, zincir marketlerle ilgili, "Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ ile irtibatlarının araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Açgözlülere müsamaha gösterilmemelidir. Mutfaklarımıza karabasan gibi çöken kim varsa, iki yakasından tutmak devletin asli vazifesidir" demişti. Bahçeli'nin açıklamalarının ardından hedef haline getirilen zincir marketlere denetimler devam ediyor. Ağrı'da kapatılan 5 marketin ardından bugün de Çankırı'da 2 market kapatıldı.

ÇANKIRI'DA MARKET DENETİMİ

Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine kent merkezindeki zincir marketlerde denetim yaptı. Denetimde, ürünlerin gramaj, son kullanma tarihleri, reyon ve kasa fiyatları incelendi. Ayrıca hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Denetimde, 2 market şubesi evrak eksiliği nedeniyle kapatıldı. Son kullanma tarihi geçen ürün sattığı ve etiket ile kasa fiyatlarının farklı olduğu belirlenen 3 şubeye de para cezası uygulandı. Belediyeden yapılan açıklamada, halk sağlığı öncelikli olmak üzere vatandaşın istek, öneri ve şikayetleri doğrultusunda zabıta ekiplerinin denetimleri kararlılık ile sürdüreceği belirtildi.

DESTİCİ'DEN MARKET AÇIKLAMASI

Zincir market tartışmalarına Cumhur ittifakı ortağı Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den de açıklama geldi. Zincir marketlerin fiyatlardaki tutarsızlıkla haksız kazanç elde etmeye devam etmeleri ve uyarıları dikkate almamaları durumunda, marketlerin kapatılması gerektiğini söyleyen Destici "Haksız kazançları alınarak Hazineye iade edilmeli. Milletin canını yakanın canı yakılmalı" dedi.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER