Kinder ürünleri toplatılıyor

Bakanlık harekete geçti: Kinder ürünleri toplatılıyor

Kinder ürünleri toplatılıyor

Avrupa'da Kinder markalı ürünlerde Salmonella bakterisi çıkmasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı aldı.

Avrupa'da Kinder markalı ürünlerde Salmonella bakterisinin ortaya çıkmasından sonra Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti. Bakanlık, salmonella şüphesi nedeniyle Schoko Bons ürününün iki partisi için toplatma kararı verdi. Toplatılacak ürünlerin son tüketim tarihleri 08.07.2022 ve 15.07.2022 olarak açıklandı.

Açıklamada, Belçika'da üretilen Kinder markalı bazı ürünlerde tespit edilen Salmonella bakterisine ilişkin sürecin takip edildiği belirtildi.

ANALİZLERDE SALMONELLA TESPİT EDİLMEDİ

Türkiye'de bugüne kadar yapılan denetimler sonucu alınan numunelerin analizlerinde Salmonella tespiti yapılamadığı bildirildi.

Açıklamada, Avrupa Birliği'nin konuyla ilgili güncel tespitleri diğer ülkelerle paylaştığı ifade edildi. Bu doğrultuda AB'nin bildirdiği Kinder markalı bir ürün için toplatma kararı alındı.

Alınan karar doğrultusunda, Kinder Schoko Bons isimli ürünün son tüketim tarihleri 08 Temmuz ile 15 Temmuz olan iki partisi piyasadan toplatılacak.

KARAR GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER