Seçimi kazandı.144 yıl sonra bir ilki gerçekleştirdi

İstanbul Barosu Başkanlığı seçimini Filiz Saraç kazandı

Seçimi kazandı.144 yıl sonra bir ilki gerçekleştirdi

İstanbul Barosu başkanlığı için 9 adayın yarıştığı seçim sona erdi. Seçimi Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’ndan Filiz Saraç kazandı. Saraç, 144 yıllık İstanbul Barosu’nun ilk kadın başkanı oldu

Dünyanın en büyük barosu olarak belirtilen İstanbul Barosu'nda seçim yarışı tamamlandı. İstanbul Barosu Genel Kurulu'nun ikinci gününde baro başkanlığı için Haliç Kongre Merkezi'nde 09.00'da başlayan oy verme işlemi saat 17.00'de sona erdi.

İstanbul Barosu'na kayıtlı 56 bin 944 avukatın seçmen olarak yer aldığı seçimde toplam 144 sandık kuruldu.

İstanbul Barosu Başkanlığı seçimi için 9 adayın yarıştığı seçimi Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'ndan Filiz Saraç kazandı.

HUZURUNDA SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşma yapan İstanbul Barosu'nun yeni başkanı Filiz Saraç, “Bana bu onuru yaşatan bütün meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. İstanbul Barosu, 144 yıllık tarihiyle hak mücadelesinin simgesidir. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına girerken, 144 yıllık baromuzun ilk kadın başkanı olmanın onuru yaşatan İstanbul Baromuza teşekkür ediyorum. Atatürk ve Cumhuriyetin kazanımları sayesinde bugün bu onuru yaşıyorum. Huzurunda saygıyla eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından salonda “İlk kadın başkan Filiz Başkan”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atıldı.

SİYASİLERDEN MESAJLAR

Filiz Saraç’ın seçim zaferine siyasilerden tebrik mesajları geldi:

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir: İstanbul Barosu Başkanlığına seçilen Avukat Filiz Saraç'ı kutlarım. Baronun yüzyılı aşan geçmişinde ilk kadın Başkan olması da ayrıca sevindirici ve umut verici… Kendisine ve Yönetim Kuruluna adalet ve hukuk mücadelesinde başarılar dilerim.

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir: İstanbul Barosu'nun ilk kadın başkanı olan Sn. Av. Filiz Saraç’ı tebrik ederim.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: İstanbul Barosu Başkanı seçilen ve böylece baromuzun kuruluşundan itibaren ilk kadın başkanı olan Filiz Saraç ve ekibini kutluyorum.

SÖZCÜ GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER