2015 ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), 37 bin öğretmen kadrosu ataması bugün saat 11.00'de yapıldı.

2015 ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI AÇIKLANDI
Milli Eğitim Bakanlığının ( MEB ), 37 bin öğretmen kadrosu ataması bugün saat 11.00'de açıklandı. 37 bin öğretmen ataması için Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Binası’ndaki Başöğretmen Salonu’nunda düğmeye basıldı. Bugün saat 11.00’de MEB Merkez Bina Başöğretmen Salonu'nda gerçekleştirilen 37 bin öğretmen atamasında sonuçlar belli oldu. Önceden branş seçimlerini yapan binlerce öğretmen adayının görev yapacağı okullar netleşti. Kura işlemiyle gerçekleştirilen atamalarda 37 bin öğretmen yeni kadrosuna kavuştu.
 
Atamadan önce açılış konuşması yapan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Öğretmenimizi hiç unutmuyoruz. Öğretmenlerimiz kimdi. Bunların adlarını hiç unutmadık. Öğretmenler unutulmaz. Bir öğretmene çok şeyi değiştirir. Onun için çok güzel bir mesleğe adım atıyorsunuz. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Ailelerinize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
Bakan Avcı atamayı başlatmak için bir öğretmen adayının annesi Yasin Yaşar’ı yanına çağırdı.Ardından öğretmen adayının annesi, Bakan Avcı ile birlikte atamayı başlattı.   Atanan öğretmen adayı TRT Haber’e yaptığı açıklamada, “Antalya’yı kazandım. Mutluyum. Şu an herkes benden daha heyecanlı. Bilgisayar sistemleri öğretmeniyim. Antalya Finike’ye çıktı atamam. İkinci tercihimdi mutluyum” dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen atamaların 36 bin 512’si ilk atama, 371’i yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama, 117’si ise milli sporcu ataması olarak yapıldı.  37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül'de başlayan başvurular 10 Eylül'de tamamlanmıştı. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alındı.
105 branşta yapılan atalamar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinden yayınlandı. 
Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER