3 partiden 5 aday adayı çıkartıyor!

3 Partiden 5 Milletvekili aday adayı çıkartıyoruz diyen Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Ahmet Akçan sendika binasında düzenlediği toplantıda “Mecliste öğretmenlerin haklarını en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Çünkü onlar halkın içinden geldikleri için yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyorlardır. Milletvekili aday adayı olan tüm eğitimci meslektaşlarıma seçim çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

3 partiden 5 aday adayı çıkartıyor!

Türk Eğitim-Sen Hatay 2 Nolu Şubesinde aday adayı tanıtımında İktidar ve muhalefet milletvekili aday adayları birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Şube Başkanı Ahmet Akça düzenlediği basın toplantısında Türk Eğitim-Sen den milletvekili aday adaylarını tanıtarak “Demokrasinin en güzel örneğini yaşıyoruz. Çünkü 3 partiden 5 adayımız var bunlar iktidar ve muhalefet parti. Bundan daha güzel demokratik bir ortam olamaz” dedi.

Düzenlenen toplantıda ilk söz alan Sendika yönetim kurulu üyesi ve AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Gülüstan Dingil Tosun “Kadının sesi olmak için aday adayı oldum. Kadınlarımızın haklarını savunabilmek ve mecliste daha fazla kadının olması gerektiğine inandığım için bu yola çıktım” dedi.

Türk Eğitim-Sen Dörtyol Şube Başkanı ve MHP den aday adayı olan Yaşar Gürakan ise, “Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” sözünü rehber edinip, bizim ilkemiz önce ülkemiz diyerek yürüttüğüm 16 yıllık sendikal mücadelede eğitim çalışanlarının ve ülkenin sorunlarına müdahil olarak basında sürekli açıklamalarımız oldu. ‘Halka hizmet hakka hizmettir’ diyerek bölgemizin ve ülkemizin sorunlarına çare üretmek halkımızın sesisin yüce mecliste daha hür ve gür duyurabilmek için 27 yıllık mesleğimden ve diğer bütün görevlerimden MHP’den aday adayı olabilmek için istifa ettim” dedi.
İskenderun Kızılay Derneği Başkanı olan Ümit Günay da CHP’den milletvekili aday adayı olduğunu belirterek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu gerçekler ortada. Ülkenin en büyük sorunu işsizlik ve insanlarımızın huzur ve refah seviyesinin alt düzeyde olmasıdır. Bütün bu sorunları biliyor ve çözümü için bizlerde bu göreve talip olduk ” dedi.

Ak Parti Hatay milletvekili aday adayı Halit Ataoğlu söz alarak “Mecliste eğitimcilerin, öğretmenlerin sorunlarına çare bulmak, ülkeme, memleketime ve halkıma hizmet etmek için ben de milletvekili aday adayı oldum” dedi. Düzenlenen toplantıya Ak Parti Hatay milletvekili aday adayları Halit Ataoğlu, Gülistan Dingil Tosun, CHP Hatay milletvekili aday adayı Ümit Günay, MHP Hatay milletvekili aday adayları Yaşar Gürakan katılarak elele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.


 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali aydın
ali aydın - 10 yıl Önce

cok az mağış aliyolar cok madur insanlar benim tanıdığım öğretmenlerin coğunun altında sıfır araba dayreleri yazık zavallıların niye vilalari olmasin bizim hocalarimizin neyi eksık sonunakadar türk milleti arkanızda yolunuz acik maışını 10 bin t l olsun

SIRADAKİ HABER