5. KEY listesi de yayınlandı. Kaç kişi ödeme alacak?

Emlak Bankası bilgileri hatalı olduğu için ödeme alamayan 500 bin kişi için de çalışmaların devam ettiğini ve son listelnin 31 Mart 2011'e kadar yayınlanacağını açıkladı.

5. KEY listesi de yayınlandı. Kaç kişi ödeme alacak?
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketinin 5939 Sayılı Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun ve 7 Ocak 2010 Tarihli Ve 27455 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmelik Hükümlerine Göre Tespit Edilen Hak Sahipleri Listesi 28 Şubat tarihli Mükerrer Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Böylece beşinci KEY ödeme listesi yayınlanmış oldu. Bu listeyle birlikte 133 bin kişiye daha  KEY ödemesi yapılacak.

Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, bunun bir ara ödeme olduğunu, bilgileri hatalı olan 500 bin kişi üzerinde çalışmalarının sürdüğünü, Kurumların bu yanlışları düzeltme çalışmalarını yetiştirmesi halinde, Marttan sonra son listenin yayımlanacağını açıkladı.

Herhangi bir yasa değişikliği olmaması halinde düzeltmeler neticesinde hazırlanacak son liste, 31 Mart 2011'e kadar Emlak GYO'ya gönderilecek. Buna göre Emlak Konut GYO, tasfiye kapsamında son listeyi yayımlayacak.

Bu aşamada, daha önce kurumlarına dilekçe ile başvurmuş ve hataların düzeltilmesini talep etmiş olan Üyelerimize 31 Mart 2011 tarihinden sonra yayınlanacak bu son listeyi beklemelerini, son listede de KEY ödemelerini alamamaları ya da eksik almaları halinde dava açmalarını önermekteyiz.

EĞİTİM-SEN (Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası)

KEY ödemesi hak sahiplerinin listesi açıklandı
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 10 yıl Önce

1987 den beri çalışmaktayım halende çalışıyorum.arkadaşlar1.500 tl key parası aldılar.bana sadece 138.00tl.çıktı.geri kalan key paramı kimden alacağımı,yetkili biri bana bildirmesini istiyorum.veya bir açıklama yapmalarını istiyorum yeter artık.garibanlarla oynamayın allah aşkına.saygılarımla,

SIRADAKİ HABER