6 OCAK'TA 10 İLDE OKULLAR TATİL

Çarşamba günü 10 ilde okullar kar nedeniyle tatil edildi.

6 OCAK'TA 10 İLDE OKULLAR TATİL
Türkiye'yi etkisi altına alan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı illerdeki kar tatilleri 6 Ocak'ta da devam ediyor. İşte bu şehirler ve ilçeler...
 
Kastamonu, Samsun: Kastamonu Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde ulaşımda güçlük çekildiğini belirtti. Bu nedenle bazı ilçelerde yarın eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını dile getiren Bahçacıoğlu, "Yoğun kar yağışı nedeniyle yarın Bozkurt'taki tüm okullarda, İnebolu'da ise ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilecek. Kar yağışının yoğunluğuna göre tedbirlerimizi almayı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan, Samsun'un Alaçam ilçesinde taşımalı eğitim verilen okullarda kar nedeniyle yarın eğitim yapılmayacak.
 
Diyarbakır: Kar yağışı nedeniyle 5 Ocak'ta tatil olan okullar 6 Ocak için de tatil edildi.
 
Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle 6 Ocak Çarşamba günü merkez 9 ilçede eğitim- öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi. Açıklamada, "İlimiz Diyarbakır’da devam eden olumsuz hava şartları ve kar yağışı nedeniyle merkez Yenişehir, Sur, Kayapınar, Bağlar ile Çınar, Çüngüş, Dicle, Hani ve Lice’de 6 Ocak Çarşamba günü özel ve resmi tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Ayrıca, engelli ve hamile çalışanlar da anılan tarihte idari izin sayılacaklardır. Geriye kalan diğer ilçelerin durumu ilerleyen saatlerde değerlendirilecek ve gerekli duyurular yapılacaktır" denildi.
 
Şırnak: Valilikten yapılan açıklamada, etkili olan yoğun kar ve buzlanma nedeniyle Şırnak merkez ve merkeze bağlı köy ve beldelerde ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarında 6 Ocak'ta eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.
 
Batman: Sason Kaymakamı Tekin Dundar da ilçe genelinde etkili olan kar dolayısıyla yaşanan don ve buzlanmadan nedeniyle herhangi bir mağduriyete yer vermemek amacıyla ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullarda 6 Ocak'ta 1 gün süreyle eğitime ara verildiğini söyledi.
 
Çankırı: Yapraklı İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 6 Ocak'ta tatil edildi.
 
Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle Yapraklı İlçesi ile bu ilçeye bağlı köylerde 6 Ocak'ta ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği belirtildi.
 
Bingöl: Yoğun kar yağışı nedeniyle Bingöl'deki okullarda eğitime 6 Ocak’ta da ara verilecek.
 
Bingöl Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların 6 Ocak Çarşamba günü de tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.
 
Bingöl ve bağlı köylerdeki okullarda kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilmişti.
 
Bartın: Merkez ile Ulus ilçesinde etkili olan kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda 6 Ocak’ta eğitim yapılamayacak.
 
Valilikten yapılan açıklamada, kar kalınlığının bir metreyi aşması ve karın henüz erimemesi nedeniyle yarın merkez ve Ulus ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verileceği bildirildi.
 
Amasra ilçesinde eğitime devam edileceği, Kurucaşile ilçesindeki durumun ise kapalı köy yollarının açılmasına bağlı olarak ilerleyen saatlerde belli olacağı kaydedildi.
 
Van: Çatak ilçesinde okullar 5-6 Ocak 2 gün süreyle tatil edildiği duyuruldu.
 
Giresun: Şebinkarahisar Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada ise ilçedeki okullarda eğitim-öğretime 5 ve 6 Ocak'ta ara verildiği belirtilerek, hamile ve engelli kamu personelinin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı bildirildi.
 
Sivas: Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan karar gereğince kentte etkili kar yağışı nedeniyle merkez ilçe, merkeze bağlı belde ve köylerde, eğitime 5 ve 6 Ocak’ta ara verildiği açıklandı.
 
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gaziler, engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER