9 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK

Seçimi kazanarak Belediye Başkanı olan 9 milletvekili istifa ederek Meclis'e veda edecek.

9 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK
Seçimi kazanarak Belediye Başkanı olan 9 milletvekili istifa ederek Meclis'e veda edecek.

 
Yerel seçimlerde aday olan ve seçimi kazanarak belediye Başkanı olan 9 milletvekili Meclis'e veda edecek. 4 AKP, 3 CHP ve 2 BDP milletvekili belediye başkanlığı mazbatalarını aldıktan sonra TBMM'ye istifa dilekçelerini verecekler.
 
SAYI 539'A DÜŞECEK
 
TBMM'de yapılacak oylama ile bu milletvekillerinin üyeliği sona erecek. Böylelikle TBMM'nin üye sayısı 548'den 539'a düşecek. AK Partinin üye sayısı 314 olacak. Kayseri milletvekili Ahmet Öksüzkaya'nın da istifası nedeniyle bu sayı 313'e gerileyecek. 134 sandalyesi olan CHP de 131 üyeye düşecek. 22 milletvekili olan BDP ise 20'ye inecek.
 
SEÇİMİ KAZANAN İSİMLER ŞÖYLE;
 
Milletvekiliyken belediye başkanlığına aday olan isimlerden Fatma Şahin Gaziantep'te, Edip Uğur Balıkesir'de, Enver Yılmaz Ordu'da, Menderes Türel de Antalya'da seçimi kazandı. BDP'den Gültan Kışanak Diyarbakır'da, Sırrı Sakık Muş'ta, CHP'li Recep Gürkan Edirne'de, Mehmet Kesimoğlu Kırklareli'de Belediye Başkanı oldu. Eskişehir'in Odunpazarı İlçesinde de CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt seçimi kazandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
BÜYÜK ANADOLU
BÜYÜK ANADOLU - 9 yıl Önce

ETSİNLE ÇOK GEÇ KALDILAR,NE OLDU FOYALARI(PARALEL) ORTAYAMI ÇIKTI..TABİ MIZRAK ÇUVALA SIĞMAZ,DEVE KUŞU MİSALİ KAFA KUMDA SAKLI,ARKADAN HABER YOK....

SIRADAKİ HABER