ADAY GÖSTERİLMEYENLERİN İSYANI

Savcı Sayan Twitter'dan isyan etti, İhsan Özkes Twitter hesabını kapattı

ADAY GÖSTERİLMEYENLERİN İSYANI
AK Parti'nin 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri için YSK'ya verdiği aday listesinde yer alamayan popüler isimler, hayal kırıklığı yaşadı. Eski CHP'li Savcı Sayan Ttwitter'dan sitem ederken, son dönemdeki çıkışları nedeniyle AK Parti'den aday gösterilmesi beklenen İhsan Özkes de önce CHP'den istifa ettiği 21 Temmuz'dan sonra paylaştığı tweet'lerini sildi sonra da Twitter hesabını kapattı. Twitter hesabının kapatıldığı görülen Muhsin Kızılkaya ise "Hesabımı 10 gün önce, gelen hakaretler nedeniyle kapattım" dedi.
 
Sayan, Ak Parti yönetiminin kararına twitter hesabından tepki göstererek, "Halimi, emeğimi engelleyenleri Allah'a havale ediyorum. ALLAH VAR GAM YOK" şeklinde mesaj paylaştı.
 
Sayan, 7 Haziran'da yapılan  seçimde AK Parti'den İzmir 2. bölge 7. sıra adayı olarak gösterilmiş ama Meclis'e girememişti.
 
MUHSİN KIZILKAYA LİSTEYE GİREMEDİ
Listelerin açıklanmasının ardından bir hayal kırıklığını da gazeteci-yazar Muhsin Kızılkaya yaşadı. 7 Haziran seçimlerinde Mersin'de AK Parti listesinden kendine yer bulan ve TBMM'ye giren Kızılkaya, bu kez aday gösterilmedi.
 
Kızılkaya'nın, twitter hesabını kapattığı görüldü. Bu durum, Kızılkaya'nın aday olamadığı için hesabını kapattığı yorumlarına yol açsa da konuyla ilgili Hürriyet.com.tr'ye konuşan Kızılkaya, Twitter hesabını 10 gün önce gelen hakaretlerden ve küfürlerden dolayı kapattığını söyledi.
 
MARKAR ESAYAN'A 14. SIRA ŞOKU
İstanbul 2. bölge 12. sıradan 7 Haziran'da milletvekili seçilen Markar Esayan ise bu kez 14. sıradan aday listesinde yer aldı. AK Parti, İstanbul 2. bölgeden 12 milletvekili çıkarmıştı. Bu durumda, Markar Esayan'ın seçilme ihtimali zorlaştı.
 
HÜSEYİN YAYMAN LİSTE DIŞI
AK Parti'de liste dışı kalan bir başka isim ise Hüseyin Yayman. Yayman, 7 Haziran seçimlerinde Ak Parti İstanbul milletvekili seçilmişti. Hüseyin Yayman, 1 Kasım seçimleri için aday gösterilmedi.
 
FİKRİ AKYÜZ GİREMEDİ
İstanbul 2. Bölge'den aday adayı olan gazeteci Fikrşi Akyüz de AK Parti listesinde kendine yer bulamadı. Akyüz, twitter'dan yaptığı açıklamada, "Ak Parti İstanbul 2.Bölgeden aday adayı idim. Aday gösterilmedim. Destekleyenlerden Allah razı olsun" ifadelerini paylaştı.
 
İHSAN ÖZKES ÖNCE O TWEET'LERİNİ SİLDİ SONRA HESABINI KAPATTI
7 Haziran'da CHP İstanbul Milletvekili olarak TBMM'ye giren ve daha sonra partisinden istifa eden emekli müftü İhsan Özkes'in, son dönemde yaptığı açıklamalar nedeniyle AK Parti'den aday gösterilebileceği konuşuluyordu. Özkes'in ismi aday listesinde yer almadı. İhsan Özkes'in, CHP'den istifa ettiği 21 Temmuz'dan sonra paylaştığı tweet'leri sildiği görüldü. Özkes kısa bir süre sonra da Twitter hesabını kapattı.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER