AKP'NİN SİYASİ KOZMİK ODASINDAN MUHALEFETE YAKIN MARKAJ!

Gül’ü yakın markaja alan Kozmik Oda, muhalefet partilerini de BBG evi gibi izliyor. Muhalefetin aday çalışmaları hakkında AKP’ye bilgi akışı sağlanıyor.

AKP'NİN SİYASİ KOZMİK ODASINDAN MUHALEFETE YAKIN MARKAJ!
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “ziyaretçilerini” ve “temaslarını” yakın markaja alan AKP’nin, yine “Siyasi Kozmik Oda” aracılığı ile muhalefet partilerini adeta BBG evi gizi izlediği belirlendi. Söz konusu ekibin, muhalefetin 7 Haziran seçimleri ile ilgili stratejilerinin yanı sıra il bazında gösterecekleri adaylarla ilgili çalışmaları hakkında da AKP yönetimine sürekli bilgi akışı sağladığı öğrenildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve BBP Genel Başkanı Destici’nin, “MİT bize operasyon yapıyor” açıklamalarıyla gündeme gelen AKP’nin algı operasyonuna ilişkin yeni bilgi ve belgeler ortaya çıktı.
 
Taraf’ın muhalefet partilerin yöneticilerinden edindiği bilgiye göre, AKP’nin algı operasyon ekibi, muhalefet partilerine ilişkin bilgileri güvenlik birimleri bünyesinde oluşturulan Siyasi Kozmik Oda aracılığı ile temin ediyor. Büyük bir gizlilik içinde çalışan Siyasi Kozmik Oda, CHP, MHP, HDP, BBP ve SP’nin çalışmaları hakkında üç ayrı koldan bilgi topluyor. Teknik takip, fiziki takip ve elamanlaştırma yöntemleriyle elde edilen bilgiler, Ankara’ya ve AKP’nin algı operasyonu ekibinde yer alan kişilere gönderiliyor. Bu bilgiler şifreli olarak, algı operasyonuna sunuluyor. Güvenlik birimleri, istihbarat çalışmaları sonucunda elde ettikleri bilgileri belirli bir sistematik çerçevesinde havuzda topluyor. Ve bu bilgiler de, yine güvenlik birimlerinin kullanımına sunuluyor. Ancak, Siyasi Kozmik Oda’da görev alan personel, muhalefet partilerine ilişkin temin edilen bilgileri, kamu kurumlarının veri tabanlarına aktarmıyorlar. Bilgileri doğrudan algı operasyonu birimine gönderiyorlar. Söz konusu kozmik odanın ve algı operasyonu ekibinin yaptığı harcamalar da tartışma konusu oldu. Ankara’da, bu ekibin çalışmaları için büyük miktarda bir fon oluşturulduğu ve söz konusu fonun oluşturulmasında bazı kamu kaynaklarının kullandığı öne sürüldü.
 
AKP HER ZAMAN ÖNDE
 
Taraf’a konuyla ilgili bilgi veren bir siyasi parti yöneticisi, AKP’nin kamu kaynakları ile elde ettiği bilgiler ile muhalefetin atacağı adımları önceden öğrendiğini söyledi. Söz konusu yönetici konuyla ilgili olarak, “Şuan siyasi partiler ve AKP’nin içinde ayrışmaya neden olacak ekibin atacağı adımların hepsini AKP yönetimi önceden öğrenmiş oluyor. Dolayısıyla hep bir adım öndeler. AKP dışındaki siyasiler ve partiler bunu bilerek hareket etmeli. İstihbaratçısından, bürokratına ve yargı sınıfına kadar tüm devlet memurları bu hukuksuzluğa bulaştıkça AKP’nin devamı için mecburen katkılarını artırıyorlar. Kısır döngü oluştu. Ama ileride yargılanacak çok ağır suçlar işleniyor” değerlendirmesinde bulundu.Taraf
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER