Anaokulunda büyük rezalet!

İBB tarafından öğrencilere dağıtılan macun ve pamuk şekerden sonra, öğrenciler rahatsızlandı

Anaokulunda büyük rezalet!
İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açılışını yaptığı Başakşehir’deki İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulu bünyesindeki İlk Adım Anaokulu 2 öğrencilerine macun ve pamuk şeker dağıtıldı. Açılıştan 2 saat sonra ise yaklaşık 30 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kadın Koordinasyon Merkezince yürütülen, "İlk Adım Anaokulu" projesinin ikincisi ve üçüncüsü Küçükçekmece’deki Akşemsettin ile Başakşehir’deki İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulları bünyesinde açıldı. Açılışa, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş katıldı.

AÇILIŞIN ARDINDAN ZEHİRLENME ŞÜPHESİ

Açılıştan yaklaşık 2 saat sonra İbrahim Koçarslan İlköğretim Okulu’ndaki öğrencilerde karın ağrısı ve mide bulantısı belirtileri gözlendi. Yaklaşık 30 öğrencinin rahatsızlanması üzerine zehirlenme şüphesiyle okula sağlık görevlileri çağırıldı. Öğrencilere ilk müdahale okula gelen dört ambulansta yapıldı. Okula gelen veliler, çocuklarının, açılış sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan macun ve pamuk şekerlerden zehirlendiğini iddia etti.

Ambulanslarla Başakşehir Devlet, Bağcılar Eğitim ve Araştırma ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırılan öğrenciler, tedavilerinin ardından okul servislerine bindirilerek evlerine gönderildi.
Olayla ilgili okula gelen polis, yetkililerin ifadesini aldı.Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER