"ANDIMIZ KALDIRILSIN" EYLEMİ

Mazlum-Der ve Özgür-Der üyeleri, okullarda okunan Andımız'ın ve Milli Güvenlik dersinin kaldırılması için Fatih'te eylem yaptı

"ANDIMIZ KALDIRILSIN" EYLEMİ

Mazlum-Der ve Özgür-Der gibi İslami kuruluşların öncülük ettiği eylemde ''Irkçı Andı reddediyoruz'' şeklinde sloganlar atıldı. Grup ayrıca "Okullarda kışla düzenine son" ve "Okullarda başörtüsüne özgürlük" pankartları açarak tepkilerini gösterdi.

Grup adına basın açıklaması yapan Mazlum-Der üyesi Zehra Türkmen, "İnsan kişiliğini ve inanç bütünlüğünü görmezden gelen, statükoya aykırı fikir ve yaklaşımlar benimseyebilme ve geliştirebilme hakkını yok sayan bir anlayışla çocuklarımız, gençlerimiz resmi ideolojik kalıplar doğrultusunda şekillendirilmeye çalışılmıştır. Sorgulama cesaretinden yoksun nesiller yetiştirilmesi hedeflenmiş, okul kışlalaştırılmış ve öğrenciler askerleştirilmiştir" dedi.

Türkmen sözlerine şu şekilde devam etti;
"Andımız" adlı İslam akidesine aykırı öğeler içeren, kişi putlaştırmasına ve kişilik tahribine yönelik ırkçı metnin her sabah çocuklarımıza zorla söylettirilmesi ayıbına ilkelliğine ve zulmüne son verilmelidir. İsteyen vatandaşa anadilde eğitim alma hakkı tanınmalıdır. Okullarda askeri denetim ve vesayet aracı olan kışla tipi eğitimin simgesi Milli Güvenlik dersi kaldırılmalıdır."

Yapılan konuşmaların ardından grup sloganlar atarak olaysız bir şekilde dağıldı
 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan YILDIRIM
Özkan YILDIRIM - 10 yıl Önce

Ne zaman Türk'üm demek suç oldu and(YEMİN) ne zaman İslam akidesine aykırı oldu bunların alayı ayrıştırıcı bölücü ve dinsiz

Murat MERT
Murat MERT - 10 yıl Önce

Bölücü mü arıyorsunuz? İşte resimleri yukarıda. En hain bölücüler bunlar işte. Zamane Şeyh Saitleri bunlar.

Gülzan Koçyiğit
Gülzan Koçyiğit - 10 yıl Önce

İnadına değil, doğru olduğu için, gurur duyduğum için, bu ülke TÜRK'lerin ve TÜRK BAYRAĞI altında resmi dil olarak TÜRKÇE konuşup vatanın bütünlüğü için canını verebilenlerin olduğu için: TÜRK'üm, Doğruyum, Çalışkanım......Ne Mutlu TÜRK'üm-MÜSLÜMAN'ım diyebilenlere. Ben okulumda gurur duyarak Andımı okudum, çocukların, torunlarımda başları dik Andımızı okudular dünya durdukçada ANDIMIZ okullarda okunacak,yasaklamaya çalışanlar, TÜRK MİLLETİ'nin gerçek gücünü unutanlardır, İstiklal Savaşını hatırlasınlar yeter, dökülmek için hangi denizi secerler acaba?

recai
recai - 10 yıl Önce

size mazlum diyenede o payeyi verenede tövbe ya

MEHMET ŞAHAN
MEHMET ŞAHAN - 10 yıl Önce

BASIN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPAN ŞAHIS, NİYETİNİZDE SAMİMİ İSENİZ ÖNCE İSMİNİZDEKİ TÜRK KELİMESİNİ ÇIKARTIN, ONDAN SONRA MİKROFONU ELİNİZE ALIN. AMA NİYET BAŞKA!.. BAŞKALARINA MAŞA OLANLAR, ASLA KENDİ MENSUBİYETLERİNE SAHİP ÇIKAMAZLAR. BİRİLERİ TARAFINDAN TENCERENİN İÇİNE SOKULMUŞ KEPÇE GÖREVİ GÖRÜRLER ANCAK. BAŞKA İŞE YARAMAZLAR.

SIRADAKİ HABER