ANKARA'DAKİ SALDIRIYI 2 CANLI BOMBA GERÇEKLEŞTİRDİ

Ankara'da 95 kişinin ölüm, 246 kişinin ise yaralanmasına neden olan saldırıyı 2 canlı bombanın gerçekleştirdiği , canlı bombalardan birinin kadın olduğu öne sürüldü.

ANKARA'DAKİ SALDIRIYI 2 CANLI BOMBA GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Ankara Tren Garı'nın önünde sabah saatlerinde meydana gelen patlamaya iki canlı bomba üzerindeki metal bilyelerle güçlendirilmiş TNT patlayıcılarının neden olduğu tespit edildi.

 
Ankara'da 95 kişinin yaşamını yitirdiği ve 186 kişinin de yaralandığı Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırısıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. fox tv'nin haberine göre, saldırıyı iki tane canlı bomba TNT patlayıcılarıyla yaptı. Canlı bombalardan biri ise kadın.
 
PARAMPARÇA OLDULAR
Patlama sonrası saldırıyı yapan iki kişi parçalara ayrıldı. Ankara Numune Hastanesi'ne cesetleri getirilen ve kimliği henüz tespit edilemeyen saldırganlardan birinin kadın olduğu tespit edildi.
Alınan ilk bilgilere göre, canlı bomba olan kadının Ankara Garı'nın içindeki tuvalete girdiği, içeride bir süre beklediği ve çıktıktan sonra kalabalığa doğru hızlı adımlarla ilerleyerek saldırıyı gerçekleştirdiği belirtiliyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER