ASKER VE POLİSE GÜVENLİK TAZMİNATI GELİYOR

Asker ve polise her ay 331 lira ‘’Güvenlik Tazminatı’’ ödenmesi istendi. Kanun teklifi 458 bin kişiyi ilgilendiriyor

ASKER VE POLİSE GÜVENLİK TAZMİNATI GELİYOR

458 bin kişiye, 331 lira zam...

Asker ve polise her ay 331 lira ‘’Güvenlik Tazminatı’’ ödenmesi istendi. Kanun teklifi 458 bin kişiyi ilgilendiriyor.

TBMM Başkanlığına verilen bir kanun teklifi ile subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar ile, emniyet teşkilatı mensuplarına, her ay 331 lira ‘’Güvenlik Tazminatı’’ ödenmesi istendi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Konya milletvekili Mustafa Kalaycı tarafından hazırlanan kanun teklifinde, yurt savunması ve asayişin temininde görev yapan asker ve polisin, çalışma koşullarının ağırlığı da dikkate alınarak, özlük haklarında iyileştirmeler yapılması gerektiği vurgulandı.

Bu amaçla, asker ve polislere, 5 bin gösterge rakamının memur maaş katsayısı ile çarpımından elde edilen miktar oranında, her ay ‘’Güvenlik Tazminatı’’ adı altında yeni bir ödeme yapılması istendi. Bu miktar mevcut maaş katsayısına göre, bugün için 331 lira olarak hesaplanıyor.

Kanun teklifi yaklaşık 250 bin polis ile, 46 bin subay, 95 bin Astsubay, 24 bin uzman jandarma ve 43 bin uzman erbaş olmak üzere toplam 458 bin kişiyi ilgilendiriyor. Teklif, TBMM Plan Bütçe Komisyonu ile Genel Kurulda ele alınacak. (Gazeteport)
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet uçar
mehmet uçar - 11 yıl Önce

gayet normal. polis ve askerin silahı var. diğer memurların ne silahı nede sahibi var. öğretmenlerin bakanı da yok.

Ali Haydar
Ali Haydar - 11 yıl Önce

Ne alakası var ? Terör askeri polisi hedef alıyor! Bak bugun 2 polis şehit oldu işyerinde senin öyle bir riskin varmı boş konuşuyosun!!!

SIRADAKİ HABER