Atatürk'ü en iyi o anlattı. Fakat bakın o kim?

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri kapsamında ilköğretim okulları arasında düzenlenen “Atatürk” konulu kompozisyon yarışmasını, İngiliz uyruklu öğrenci kazandı.

Atatürk'ü en iyi o anlattı. Fakat bakın o kim?
Ölüdeniz Belediyesinin dokuz ilköğretim okulundaki öğrenciler arasında düzenlenen “Atatürk yaşasaydı günümüzde nasıl bir Türkiye olmasını isterdi”  konulu kompozisyon yarışmasının sonuçları belli oldu.


Belediye Başkanı Keramettin Yılmaz, düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencileri açıkladı. Yılmaz, birinciliği Özel Ata İlköğretim Okulu’ndan İngiliz uyruklu öğrenci Nicole Melisa Pranic'in “Ebedi Liderimiz” başlıklı kompozisyonuyla kazandığını duyurdu. Ödülünü Başkan Yılmaz'ın elinden alan Pranic, yaptığı konuşmada, “Türk vatandaşı olarak doğan her çocuk gibi ben de önce 'anne, baba' sonra 'Atatürk'  dedim. Onu tanımaya, ilkelerini, hayat görüşünü öğrenmeye önce ailede, sonra tüm okul hayatımızda devam ediyoruz” dedi.


Pranic, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Atatürk'ün, modern Türk gençleri olarak bizlere bıraktığı mirası korumak için sadece sözlerle ant içmemeli, bunu yürekten inanarak gerçekleştirmeliyiz. Mustafa Kemal Atatürk'ü mutlu etmek, onun ilkelerini uygulamak ve geliştirmektir. Ne mutlu bize ki Atatürk gibi bir önderimiz her zaman bize yol gösteriyor.”


Bu arada, Pranic'in annesinin Türk, babasının ise İngiliz olduğu öğrenildi. Yarışmada ikinciliği Menteşeoğlu İlköğretim Okulundan Saime Bozkurt,  üçüncülüğü ise Karagedik İlköğretim Okulundan Fatmagül Özkan ile Merkez Atatürk İlköğretim Okulundan Yağmur Ardıçalan elde etti.Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER