AYASOFYA YI AÇIN ...

CUMHURBAŞKANIMIZA ÇAĞRIMIZ: AYASOFYA'YI AÇIN; HEM ÜLKE KAZANSIN VE HEM DE İSTİKRAR DEVAM ETSİN.

AYASOFYA YI AÇIN ...
KARANLIK GÜÇLER, İÇERDEN VE DIŞARIDAN, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ BAHANE EDEREK, TÜRKİYE'Yİ İSTİKRASIZLIĞA VE KAOSA SÜRÜKLEMEKTEDİR. BUNA YAPILAN BAZI HATALAR DA EKLENİNCE, MÜSTAKİM İNSANLAR DUA ETMEKLE BERABER BİRAZ DA ENDİŞE EYLEMEKTEDİRLER.
BÜTÜN SIKINTILARI ORTADANA KALDIRMAK İÇİN CUMHURBAŞKANIMIZA DAVETİMİZ VAR: AYASOFYA'YI AÇIN; HEM ÜLKE KAZANSIN VE HEM DE İSTİKRAR DEVAM ETSİN.
...
BEDİÜZZAMAN'IN HABER VERDİĞİ ÜÇ MÜJDEDEN BİRİNİ MERHUM MENDERES (EZANIN ASLINA İADESİ), BİR DİĞERİNİ SİZ GERÖEKLEŞTİRDİNİZ (RİSALE-İ NURUN DİYANET ELİYLE NEŞRİ), ÜÇÜNCÜYÜ DE SİZ YAPINIZ (AYASOFYA'YI DA BEŞYÜZ SENE DEVAM EDEN VAZIYET-I KUDSIYESINE ÇEVIRMEK):
"Nasıl Ezan-ı Muhammediye'nin (A.S.M.) neşriyle Demokratlar on derece kuvvet bulduğu gibi, öyle de Ayasofya'yı da beşyüz sene devam eden vaziyet-i kudsiyesine çevirmektir. Ve âlem-i İslâmda çok hüsn-ü tesir yapan ve bu vatan ahalisine âlem-i İslâmın hüsn-ü teveccühünü kazandıran, bu yirmi sene mahkemeler bir muzır cihetini bulamadıkları ve beş mahkeme de beraetine karar verdikleri Risale-i Nur'un resmen serbestiyetini dindar Demokratlar ilân etmelidirler. Tâ, bu yaraya bir merhem vurmalı. O vakit âlem-i İslâmın teveccühünü kazandıkları gibi, başkalarının zalimane kabahatı da onlara yüklenmez fikrindeyim.
Dindar Demokratlar, hususan Adnan Menderes gibi zâtların hatırları için, otuzbeş seneden beri terkettiğim siyasete bir-iki gün baktım ve bunu yazdım.
Said Nursî." Emirdağ Lahikası-2 ( 164 )
 

Prof. Dr. Ahmed Akgunduz
 
Rector & President
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER