BAHÇELİ, "SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ SİVİL DARBEDİR"

Bahçeli, "Rejim ve sistem değişikliği teklifi Türkiye Cumhuriyeti’ne sivil mahiyetli bir darbe olup, aynı zamanda İlk Meclis’i yok sayma teşebbüsüdür." dedi.

BAHÇELİ, "SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ SİVİL DARBEDİR"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parlamenter sistemi kötüleyenlerin ilk Meclis’i özde hazmedemeyenler olduğunu ifade etti. 
 
TBMM Genel Kurulu'nun 23 Nisan özel oturumunda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Balkanlar’dan göçe zorlanan milyonlarca evlad-ı fatihanın ızdırap ve felaketini kalbinde duymayan, Ermeni katillerin katlettiği on binlerce masum Müslüman Türk’ün sızısını hissetmeyenlerin başkalarının gözüne girmek için çaba sarf etmeleri tam bir eziklik ve iflas psikolojidir.
 
1915 olaylarına soykırım yaftası vuranlar, bunlara şirinlik yapanlar, Ermeni çetelerini haklı çıkarmak için milli haysiyet kaybı yaşayanlar bu aziz vatana dün bir şey kazandırmadı, bugün de kazandırmayacaktır." şeklinde konuştu.
 
Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Soykırım yalanına bel bağlayanların ne söyleyip neyi nasıl karara bağlayacakları artık milletimizin umurunda değildir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerine bina edildiği parlamenter sistemi kötüleyenler, bir defa İlk Meclis’i özde hazmedemeyenlerdir. Rejim ve sistem değişikliği teklifi Türkiye Cumhuriyeti’ne sivil mahiyetli bir darbe olup, aynı zamanda İlk Meclis’i yok sayma teşebbüsüdür.
 
Türkiye’nin kurulması ve kurtulmasında; ülkemizin yabancı tasallutundan çekip çıkarılmasında tek güç tamı tamamına büyük Türk milletidir. Şu günkü ortamda, ihtiyacımız olan husus İlk Meclis’in mücadele iradesi, zorluklara dayanma ve üstesinden gelme kabiliyetidir. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde; 1920 yılının yoklukları ile isli gaz lambalarının aydınlattığı, teneke sobaların ısıttığı, mekteplerden sıraların getirildiği İlk Meclis’in Ulus semtindeki aziz hatıraları, işte o anda gerçek değerini ve yerini bulacaktır."
Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER