BAKAN AVCI'DAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 40 bin öğretmen ataması ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAKAN AVCI'DAN ÖĞRETMEN ATAMASI AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ''yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretimin aksamadan yürümesi için Meclis'in 28 Ağustos'ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir'' dedi.

 

Bakan Avcı, gazetecilerin Ağustos ayında yapılması planlanan öğretmen atamalarına ilişkin sorusu üzerine, bu konuda takvimin aksamaması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirterek, ''Öğretmen atamalarına ilişkin takvimin planlandığı şekilde yürümesi, yeni atanacak 40 bin öğretmen adayının mağdur olmaması ve eğitim öğretiminin aksamadan yürümesi için Meclis'in 28 Ağustos'ta yapacağı olağanüstü toplantıda bir ek gündem maddesiyle gerekli yasal düzenleme yapılabilir. Muhalefet partilerinin de bu konuda gereken hassasiyeti göstereceklerini umuyorum'' diiye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2014, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 9 yıl Önce

cobansiz suru nereye gider fatih projesi tablet bilgisayar egitimini almayan ,akilli tahtayi kullanmayi bilmeyen ogretmenler bilgisayar dersini alakasi olmayan ogretmenlerin derse girmesiyle ne kadar verimli olunur sonuc burasi TURKIYE ALLAH yardimcimiz olsun

SIRADAKİ HABER