BAKAN YILMAZ'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz, yeni eğitim-öğretim yılı için bir mesaj yayınlandı. Bakan Yılmaz, mesajında aydınlık Türkiye’nin güvencesinin geleceğin teminatı olan çocuklar olduğunu belirtti.

 BAKAN YILMAZ'DAN YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MESAJI
 
Bakan Yılmaz’ın yeni nesil yetiştirmenin medeniyet inşası olduğunu vurguladığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı mesajında şu ifadeler yer aldı:
 
Değerli öğretmenler, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler;
 
Nesil yetiştirmek medeniyet inşa etmektir. Ülkemizin geleceğinin inşasında kilit taşı olan eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Türkiye’nin çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasında ülkemizin en büyük gücü beşeri sermayesidir. Maarif davamız, her dönemde olduğu gibi, bugün de Türkiye’nin en öncelikli meselelerinden biri olmuştur. Çocuklarımızın ve gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, fırsat eşitliği içinde, eğitim öğretim imkânlarından yararlanması yönünde yoğun bir çaba içindeyiz. Aydınlık Türkiye’nin güvencesi, hiç kuşkusuz geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır. Yeni Türkiye yolunda, okuyan, araştıran, sorgulayan ve en önemlisi akleden bir nesli, yarınlar için yetiştirmektir. Bu düşüncelerle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve bütün eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER